Jakie suplementy stosować przy chorobie Alzheimera?

2016-05-12

Olej lniany budwigowy - suplementacja wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6

Olej lniany tzw. "budwigowy" (czyli zimnotłoczony przeznaczonego do diety dr Budwig) jest naszym zdaniem bardzo korzystny dla chorych na Alzheimera. 
I tak do codziennej suplementacji polecamy go w ilości 2 x 1 łyżka dziennie.

Olej lniany można podawać solo w czasie posiłków bezpośrednio z łyżki, lub doprawiać nim zimne potrawy. Najlepiej nadaje się do sałatek lub warzyw gotowanych (ale nie do ich gotowania!) Można nim polewać potrawy ciepłe, ale tylko już bezpośrednio po podaniu na talerz, np. wmieszanie do zupy na talerzu lub polanie ziemniaków lub kasz na talerzu.

Fermentgold i siemię lniane

Proponujemy także podawać osobie chorej na Alzheimera BIO sok z papai Fermentgold w ilości 1-3 szklanki dziennie z wmieszaną 1 łyżką siemienia lnianego zmielonego na świeżo lub gotowych granulatów z siemienia, które oferujemy w sklepie. Jeśli osoba nie będzie chętnie wypijać soku z wmieszanym siemieniem (nawet przez rureczkę), wówczas warto posypywać granulatami niektóre posiłki (najlepiej sałatki z sosem jogurtowym). Sos jogurtowy można przyrządzić mieszając pół kubeczka jogurtu z łyżeczką oleju lnianego, po czym dodać do smaku sól, pieprz i odrobinę czosnku do smaku i nie tylko do smaku, jak wynika z artykułu pani Krystyny (link poniżej).
Fermentgold wspomaga nie tylko procesy trawienne. Naszym zdaniem ma też olbrzymie znaczenie dla stymulacji układu odpornościowego i regulacji stanów zapalnych.

Zielona herbata

Jak zapewnia producent Matcha Green Tea (sproszkowana zielona herbata) - Green Foods USA, zielona herbata o najwyższym wskaźniku ORAC, czyli potencjale antyoksydacyjnym. Zielone herbaty zawierają jeden z najsilniejszych antyoksydantów jakim jest EGCG (Galusan epigallokatechiny) będącym przedmiotem wielu badań naukowych pod kątem jego ochronnego działania na chorobę Alzheimera i oficjalnie polecany do profilaktyki przeciw chorobie Alzheimera.

Choroba Alzheimera uważna jest bowiem między innymi za skutek stresu oksydacyjnego. Podejrzewa się, że w jego wyniku aktywne wolne rodniki atakują i niszczą struktury komórkowe wewnątrz organizmu. Stosowanie diety bogatej w surowe i świeże (to ważne, dla aktywności zawartych w nich substancji odżywczych) owoce i jarzyny przyczynia się do podniesienia poziomu aktywnych antyoksydantów a tym samym może spowolnić (a teoretycznie nawet zatrzymać) procesy degeneracyjne mózgu. Herbaty należą do naturalnych pokarmów o bardzo silnych właściwościach antyutleniających (antyoksydacyjnych), a Matcha Green uprawiana i produkowana w specjalnych warunkach może być nawet 10x silniejsza pod tym względem niż inne herbaty.

Zielony jęczmień i chlorella

Korzystne też naszym zdaniem może okazać się włączenie do codziennego jadłospisu chorej osoby soku z zielonego jęczmienia Green Magma oraz chlorelli. Osoby chore na Alzheimera bywają mało tolerancyjne, jeśli chodzi o nowe smaki czy też nawet wygląd potraw, dlatego jeśli przyrządzanie zielonego soku z jęczmienia i chlorelli nie będzie akceptowane przez chorego, polecamy wersję w tabletkach.

Proponujemy włączyć te 4 punkty tylko przez 1 miesiąc i obserwować chorego. Jeśli będą Państwo zadowoleni z efektów, uprzejmie prosimy o krótką relację w postaci opinii do produktu. 

Oczywiście jest więcej odżywczych środków, które można wykorzystać, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Myślimy, że taki właśnie, niezbyt skomplikowany początek przyniesie widoczne efekty już po miesiącu a tym samym nakłoni Państwa do kontynuowania naturalnej drogi do zdrowia i ponownego odwiedzenia naszego sklepu. Bo to co jemy, to przecież też chemia :) Warto mieć pewność, że najlepsza z możliwych.

Artykuły warte przeczytania

Ciekawy artykuł, relacja Pani Krystyny z opieki nad jej mamą chorą na Alzheimera, gdzie dzieli się zastosowanymi środkami alternatywnymi, znajduje się na naszym niekomercyjnym blogu Primanatura.pl: O walce z chorobą Alzheimera, diecie dr Budwig, lucernie i diecie zgodnej z grupą krwi.

Pani Krystyna zdecydowała się wspomagać leczenie mamy dietą dr Budwig. Jeżeli pragniecie Państwo zapoznać się bliżej z dietą Budwig zachęcamy do zapoznania się z następującym wpisem: Dieta dr Budwig - ważne na początek lub naszym poradnikiem: DIETA DR BUDWIG W SKRÓCIE.

Jeśli przejście na kompletną dietę dr Budwig nie jest możliwe, warto przynajmniej suplementować składniki, których zazwyczaj chorym brakuje i - to nasze prywatne zdanie- może mieć decydujący wpływ dla zdrowia. Wszystkie wymienione wyżej składniki są wg nas jednakowo ważne.

 

 

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

pixel