Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Papaja i sok z papai

Soczysta, dojrzała papaja.

Papaja w Polsce

Papaja jest mało znana w naszym kraju. W naszym klimacie nie mamy okazji delektować się smakiem świeżej papai. Papaja która dociera do naszych sklepów jest wysyłana niedojrzała, dojrzewa w transporcie i na półkach sklepowych. Jest twarda, mdła, lub na granicy zepsucia, bez aromatu. Nic więc dziwnego, że nieczęsto ją kupujemy. Pod względem smaku oraz wartości odżywczych papaja dostępna w sklepach nie może się równać z papają która dojrzewa na drzewie w pełni słońca. 

Dlaczego warto jeść papaję?

Papaja jest wyjątkowym owocem nie tylko pod względem smakowym, oprócz bogactwa witamin i substancji odżywczych zawiera enzym, papainę. Papaina uczestniczy  w trawieniu białek. Ze względu na swoje właściwości papaina, cały owoc lub sok z papai są częstym składnikiem diet odchudzających, oczyszczających i polepszających metabolizm. Dzięki papainie i właściwościom smakowym sok z papai stosowany jest w restauracjach do marynowania mięsa.

Nasze zainteresowanie dietą dr Budwig naprowadziło nas na sok z papai produkowany według jej przepisu. Sok z papai jest tłoczony z całych owoców wraz ze skórką i pestkami i dzięki właściwościom składników nie musi być pasteryzowany. Korzystamy często w naszej domowej kuchni i sprowadziliśmy do sklepu. Sok z papai Fermentgold jest pod względem wartości odżywczych najbliższym ekwiwalentem dojrzałej, świeżej papai.

Krótki przewodnik po super zdrowych prezentach dla bliskich
Czy masz problem z wyborem, jaki prezent kupić najbliższym na urodziny, imieniny, Mikołaja, pod choinkę, na Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Matki? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Zdecyduj się na zdrowy prezent. Oto krótki przewodnik po superzdrowych prezentach, które możesz kupić w naszym sklepie superzdrowe.pl ♥
Czytaj więcej
Świeża dostawa soku z papai FERMENTGOLD!
Właśnie wjechała świeża dostawa oryginalnego SOKU Z PAPAI dr Budwig. Papaja uważana jest przez naukowców za "niezbędną roślinę leczniczą posiadającą działanie przeciwnowotworowe poprzez różnorodne mechanizmy" (źródło: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32781958/
Nic więc dziwnego, że dr Budwig włączyła SOK Z PAPAI do swojej diety dla chorych na raka. Sok Fermentgold polecamy jednak nie tylko chorym, ale i zdrowym! Bo nasze komórki kochają papaję! :)
Czytaj więcej
Sok z papai pomaga w odchudzaniu
Otyłość to stan pociągający za sobą bardzo niekorzystne konsekwencje zdrowotne w postaci chorób sercowo- naczyniowych (miażdżyca) i metabolicznych (cukrzyca, rak). Ostatnie badania naukowe na szczurkach pokazują, że "zwykły" sok z papai potrafi odwracać negatywne skutki otyłości. 
Czytaj więcej
pixel