SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Papaja i sok z papai

Soczysta, dojrzała papaja.

Papaja w Polsce

Papaja jest mało znana w naszym kraju. W naszym klimacie nie mamy okazji delektować się smakiem świeżej papai. Papaja która dociera do naszych sklepów jest wysyłana niedojrzała, dojrzewa w transporcie i na półkach sklepowych. Jest twarda, mdła, lub na granicy zepsucia, bez aromatu. Nic więc dziwnego, że nieczęsto ją kupujemy. Pod względem smaku oraz wartości odżywczych papaja dostępna w sklepach nie może się równać z papają która dojrzewa na drzewie w pełni słońca. 

Dlaczego warto jeść papaję?

Papaja jest wyjątkowym owocem nie tylko pod względem smakowym, oprócz bogactwa witamin i substancji odżywczych zawiera enzym, papainę. Papaina uczestniczy  w trawieniu białek. Ze względu na swoje właściwości papaina, cały owoc lub sok z papai są częstym składnikiem diet odchudzających, oczyszczających i polepszających metabolizm. Dzięki papainie i właściwościom smakowym sok z papai stosowany jest w restauracjach do marynowania mięsa.

Nasze zainteresowanie dietą dr Budwig naprowadziło nas na sok z papai produkowany według jej przepisu. Sok z papai jest tłoczony z całych owoców wraz ze skórką i pestkami i dzięki właściwościom składników nie musi być pasteryzowany. Korzystamy często w naszej domowej kuchni i sprowadziliśmy do sklepu. Sok z papai Fermentgold jest pod względem wartości odżywczych najbliższym ekwiwalentem dojrzałej, świeżej papai.

Świeża dostawa soku z papai FERMENTGOLD!
Właśnie wjechała świeża dostawa oryginalnego SOKU Z PAPAI dr Budwig. Papaja uważana jest przez naukowców za "niezbędną roślinę leczniczą posiadającą działanie przeciwnowotworowe poprzez różnorodne mechanizmy" (źródło: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32781958/
Nic więc dziwnego, że dr Budwig włączyła SOK Z PAPAI do swojej diety dla chorych na raka. Sok Fermentgold polecamy jednak nie tylko chorym, ale i zdrowym! Bo nasze komórki kochają papaję! :)
Czytaj więcej
Sok z papai pomaga w odchudzaniu
Otyłość to stan pociągający za sobą bardzo niekorzystne konsekwencje zdrowotne w postaci chorób sercowo- naczyniowych (miażdżyca) i metabolicznych (cukrzyca, rak). Ostatnie badania naukowe na szczurkach pokazują, że "zwykły" sok z papai potrafi odwracać negatywne skutki otyłości. 
Czytaj więcej
pixel