Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Transfer Factor MalePro - meżczyzna bez problemów po 1 kapsułce?

2019-03-13

 Dawkowanie suplementu to kwestia obowiązującego prawa

4Life Transfer Factor MalePro w postaci miękkich kapsułek żelowych to amerykański suplement diety z antyoksydantami o recepturze dedykowanej mężczyznom i ich optymalnej kondycji umysłowej i fizycznej.

Suplement zawiera 90 kapsułek.

W USA, gdzie prawo względem suplementów jest bardziej liberalne niż w Unii Europejskiej, rekomendowana dawka tego suplementu to 3 x 1 kapsułka, a więc opakowanie przeznaczone jest do miesięcznego wykorzystania dla klienta amerykańskiego.

W Polsce, tak jak i w całej UE, suplementy diety podlegają surowym restrykcjom np. co do maksymalnych dawek niektórych składników, dlatego na potrzeby naszego rynku rekomendowana dawka dzienna została obniżona do 1 kapsułki dziennie.

 

Jakie składniki wybrał 4Life do receptury swojego "profesjonalnego" suplementu dla mężczyzn?

4Life Transfer Factor

Podstawowym, wyróżniającym składnikiem tego suplementu na rynku jest oczywiście 4Life Transfer Factor uzyskany jako ekstrakt z colostrum (siary bydlęcej) i żółtek kurzych. Każda kapsułka zawiera 33,3 mg tego składnika. Składnik ten nie posiada ograniczeń w Europie. Ponieważ Transfer Factor w 4Life Transfer Factor MalePro  pochodzi z colostrum, które jest mlekiem oraz z jajek, zarówno mleko jak i jaja są wyróżnione na etykiecie jako żywność potencjalnie alergizująca.

Cynk i selen

W produkcie znajdują się i inne substancje odżywcze, powszechnie znane z korzystnego wspierania męskiego organizmu, takie jak: cynk i selen. Ich prozdrowotne znaczenie dla mężczyzn jest uznane przez naukę.

Jedna kapsułka 4Life Transfer Factor MalePro zawiera 5 mg cynku oraz 66 µg selenu. Zgodnie z europejskim prawem można więc względem 4Life Transfer Factor MalePro zastosować następujące oświadczenia zdrowotne:

  • 4Life Transfer Factor MalePro  wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu we krwi oraz prawidłową płodność, dzięki zawartości cynku. [EFSA Journal 2010;8(10):1819 oraz EFSA Journal 2009;7(9):1229 ]
  • 4Life Transfer Factor MalePro wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz prawidłową spermatogenezę dzięki zawartości selenu. [EFSA Journal 2009; 7(9):1220].

Cynk i selen wykorzystuje się w medycynie w postaci leków i dlatego ilość cynku i selenu w suplementach diety w Unii Europejskiej podlega ograniczeniu. To właśnie jest powodem tego, że zalecane europejskie (w tym polskie) dawkowanie 4Life Transfer Factor MalePro jest mniejsze niż amerykańskie. Bo ilość cynku i selenu w 3 kapsułkach przekracza ilości dopuszczone w suplementach diety unijnymi rozporządzeniami.

 

"Fitaminy" z warzyw i ziół

4Life oparł swą recepturę także na tradycyjnym ziołolecznictwie. "Fitaminy" to nowa naukowa nazwa prozdrowotnych substancji pochodzących z roślin.

Likopen oraz wyciągi z palmy sabalowej (saw palmetto, łac.Serenoa repens), pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.), brokułu (Brassica oleracea L.), kudzu (Pueraria lobata), soi (Glycine max) czyli ziół cenionych za liczne substancje odżywcze pozwalające na zachowanie dobrej kondycji męskiego organizmu mogą wspomóc dietę w dodatkowe skuteczne składniki odżywcze pomagające w unormowaniu męskich problemów.

"Strategie nutraceutyczne (od tłum. stosowanie żywności łączącej w sobie wartości odżywcze oraz cechy środków farmaceutycznych) i niektóre fitoterapie mogą być również skuteczne w promowaniu zdrowia prostaty. Popularne produkty spożywcze (cebula, czosnek i pomidor), środki nutraceutyczne (wyciąg z pyłku i beta-sitosterole) oraz leki ziołowe (Pygeum africanum i Urtica dioica) są podejściami racjonalnymi." - piszą autorzy jednej z najnowszych (luty 2019) prac przeglądowych postępów fitoterapii w zakresie wspierania zdrowia mężczyzn: "Beyond tribulus (Tribulus terrestris L.): The effects of phytotherapics on testosterone, sperm and prostate parameters" (pol. "Poza tribulus (Tribulus terrestris L.): Wpływ fitoterapii na parametry testosteronu, plemników i prostaty").

 

Czyli co? 3 kapsułki czy 1 kapsułka dziennie?

Z ekonomicznego punktu widzenia 1 kapsułka dziennie bardziej się opłaca, bo opakowanie wystarczy na 3 miesiące.

Zadają nam Państwo jednak następujące pytanie:

czy przy zmniejszonej dawce suplement 4Life Transfer Factor MalePro działa tak samo jak w USA?

Radzimy przetestować to samemu :) Ale tylko po uzyskaniu zgody od lekarza, bo przecież ilość cynku i selenu w 3 kapsułkach to naprawdę mocna dawka: 15 mg cynku i  200 µg selenu! Jeśli Twój lekarz lub dietetyk uznają, że za Twoje męskie problemy są odpowiedzialne niedobory tych 2 pierwiastków, wówczas na pewno polecą Ci 4Life Transfer Factor MalePro w dawkowaniu amerykańskim.

 

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska
Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

Transfer Factor Malepro - 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Malepro - 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

304,00 zł brutto/1szt.(3,38 zł / szt. brutto)
Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

294,00 zł brutto/1szt.(2,45 zł / szt. brutto)
pixel