Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sucha, swędząca skóra a kwasy Omega-3 i Omega-6

2017-08-30

Skóra po wakacjach

Po wakacjach skóra może wymagać szczególnej pielęgnacji. Suchość, swędzenie i napięcie skóry to częste powakacyjne dolegliwości. Mogą być wynikiem podrażnienia po opalaniu, ale i niewłaściwej wakacyjnej diety. Bo zdrowa skóra potrzebuje witaminy F jak "fat" czyli "tłuszcz" po angielsku, a dokładnie zdrowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3 i Omega-6.

Witamina F od środka i na zewnątrz

Dobre kwasy Omega możesz aplikować wprost na skórę, ale najlepiej, gdy zadbasz o nie w swojej diecie, np. spożywając codziennie łyżkę oleju lnianego (musi być zimnotłoczony i bardzo dobrej jakości, bo kwasy Omega-3 bardzo szybko jełczeją, czyli psują się w złych warunkach). Olej lniany budwigowy Primanatura ma najwyższą jakość - jest tłoczony i butelkowany bez dostępu tlenu i światła!

Oprócz oleju możesz włączyć do diety pyszne granulaty z siemienia: Przysmak śniadaniowy. Wystarczy, że posypiesz jogurt lub dodasz do soku. Zasmakują nawet dzieciakom!

A jeśli szukasz preparatu z witaminą F, proponujemy Ci suplement diety BioEFA - który oprócz kwasów ALA (alfalinolenowego) i LA (linolowego) dostarczy Ci jeszcze GLA (gammalinolenowy z ogórecznika lekarskiego) i CLA (sprzężony kwas linolowy z krokosza barwierskiego), bardzo pomocne w utrzymaniu zdrowej skóry. Bio to angielskie określenie na wszystko co związane z życiem, a EFA to angielski skrót od "essential fatty acids" czyli niezbędne kwasy tłuszczowe. Naprawdę są niezbędne. Zdrowa skóra to ułamek ich możliwości!

Oczywiście zarówno olej lniany jak i kapsułki suplementu BioEFA możesz zastosować też wprost na skórę (kapsułkę trzeba wycisnąć).

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel