Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig
Nasz bestseller

BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig

 • 100% Olej lniany BIO do diety dr Budwig i nie tylko. Z 1. tłoczenia na zimno. Produkowany i butelkowany w atmosferze ochronnej bez tlenu i światła (Omega-Safe). Pyszny, bez goryczy. Gwarantujemy jego świeżość i jakość. Naszym zdaniem najlepszy w Polsce.
50,00 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa0,20 zł / ml
Zamów więcej, zapłać mniej!
Nowa dostawa już w drodze.
Nowa dostawa już w drodze.
14 dni na darmowy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Oszczędź kupując więcej

zalety BIO oleju lnianego Primanatura - najlepszego w Polsce oleju do diety dr Budwig

Naszym zdaniem najlepszy olej lniany w Polsce - zawsze świeży, tłoczony na zamówienie Primanatury, która zabiega o jego najwyższą jakość do diety dr Budwig

Olej lniany z pierwszego tłoczenia, tylko na zimno (poniżej 40° C), w technologii Omega-Safe

REZYGNUJEMY Z OLEJÓW LNIANYCH O POJEMNOŚCI 750 ML - DLACZEGO?

Olej lniany zimnotłoczony BIO marki Primanatura gwarantuje najwyższą jakość do stosowania w diecie dr Budwig - jest tłoczony i butelkowany w specjalnej technologii: bez dostępu światła i tlenu (Omega Safe).

Kupując olej lniany Primanatura zawsze znasz jego datę ważności - jest podana na karcie produktu.

Aby zapewnić najwyższą świeżość produktu, dostawy realizujemy małymi partiami na bieżąco, dlatego może się zdarzyć, że czas oczekiwania na realizację zamówienia może się wydłużyć do ok. 7-10 dni roboczych. .

Olej lniany to nie jest zwyczajny produkt spożywczy, który może czekać na klienta na półkach sklepowych miesiącami. Jest bardzo nietrwały i wymaga szczególnego traktowania zarówno podczas produkcji, jak i później w czasie dystrybucji.

Olej lniany Primanatura to najwyższej jakości olej lniany BIO produkowany każdorazowo na zamówienie Primanatury - rodzinnej firmy która od ponad 15 lat niekomercyjnie promuje dietę dr Budwig w Polsce (zobacz dlaczego). Primanatura zabiega o najwyższą jego jakość.

Olej lniany Primanatura nie jest kupowany w hurtowniach - do naszego sklepu trafia wprost z tłoczni, na 3-4. dzień po wytłoczeniu, które odbywa się zawsze na zamówienie Primanatury.

Olej lniany Primanatura produkowany jest przez tłocznię w Niemczech, która zachowuje najwyższe możliwe standardy tłoczenia oleju z siemienia lnianego, a tym samym zapewnia, że produkt jest bezpieczny do stosowania w diecie dr Budwig. Proces tłoczenia oraz butelkowanie prowadzone są w rygorystycznych warunkach atmosfery ochronnej w specjalnie opracowanej technologii Omega-Safe. Tłoczenie ziarna w temperaturze poniżej 40 stopni Celsjusza oraz brak dostępu światła i tlenu zarówno w trakcie tłoczenia jak i butelkowania chroni zawarte w oleju kwasy Omega-3 przed utlenianiem w czasie produkcji i rozlewania.

Olej lniany Primanatura dostarcza 54% kwasów Omega-3 i jest bardzo smaczny

Gwarantujemy, że olej lniany Primanatura jest bardzo świeży - datę ważności podajemy na karcie produktu

Nasza droga dystrybucji jest bardzo krótka:
TŁOCZNIA W NIEMCZECH► LODÓWKA W NASZYM MAGAZYNIE KOŁO KRAKOWA ► KLIENT.
Pomiędzy tymi punktami nie ma hurtowni, pośredników ani dodatkowych punktów magazynowania. Olej jest tłoczony każdorazowo na nasze zamówienie. Po wytłoczeniu w prasie Bruno Zimmera, jest chłodzony, po czym pakowany i wysyłany do nas pocztą kurierską. Po dwóch dniach transportu olej dociera do naszego magazynu, gdzie niezwłocznie jest umieszczany do lodówki. Tutaj czeka na wysyłkę do klienta zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Kupując nasz olej zawsze znasz jego datę ważności. Podajemy ją na karcie produktu obok zdjęcia oleju. Data ważności naszego oleju to 3 miesiące od daty wytłoczenia.

Najważniejsze informacje o oleju lnianym BIO Primanatura do diety dr Budwig

W skrócie - co wyróżnia olej lniany BIO Primanatura?

Jakie składniki odżywcze i jaką technologię zastosowano do produkcji

Olej lniany zimnotłoczony Primanatura pozyskiwany jest z wysokiej jakości ekologicznego złotego siemienia lnianego z kontrolowanych upraw biologicznych. Zawiera ok. 54% kwasu alfa-linolenowego (Omega-3). Ma złocisto-żółtą barwę i przyjemny, lekko orzechowy smak. Nie jest gorzki!

Olej Primanatura jest tłoczony tylko jeden raz (z pierwszego tłoczenia) ze specjalnie selekcjonowanego siemienia lnianego BIO, bez gorzkiego posmaku. Dlatego olej lniany Primanatura jest naszym zdaniem najsmaczniejszym, złocistym olejem w Polsce o bardzo delikatnej orzechowej nucie. Gwarantujemy, że nie jest gorzki i doskonale nadaje się do diety dr Budwig, szczególnie dla osób początkujących nieprzyzwyczajonych do naturalnych smaków olejów, ponieważ jest.

 • 100% BIO (certyfikat BIO: DE-ÖKO-013)
 • 100% tłoczony na zimno, i to tylko z pierwszego tłoczenia
 • 100% naturalny i bez dodatków (natywny)
 • tłoczony i butelkowany w technologii Omega-Safebez dostępu światła i tlenu
 • zawsze smaczny
 • zawsze świeży

Komu polecamy olej lniany Primanatura

Olej polecamy zarówno osobom stosującym dietę dr Budwig, jak i wszystkim pozostałym osobom, które pragną skorzystać z dobroczynnego wpływu oleju lnianego.

Jakich korzyści zdrowotnych możesz oczekiwać po włączeniu do diety oleju lnianego?

Oleje roślinne tłoczone na zimno mają bardzo korzystne działanie odżywcze ze względu na wysoki poziom Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (w skrócie NNKT, nazywanych też witaminą F) oraz towarzyszące lipidom (tłuszczom) substancje takie jak naturalna witamina E, czy lecytyna. Ze wszystkich olejów roślinnych olej lniany jest najbogatszym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3, o których dobroczynnym wpływie na zdrowie mówi się powszechnie.

1 łyżka (ok. 10g) oleju lnianego Primanatura dostarcza średnio 5,4 g kwasu alfa-linolenowego (ALA) z grupy Omega-3.

Kwas alfa-linolenowy (ALA) z rodziny Omega-3 należy do NNKT. Wspiera w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie kwasu ALA wystę­puje w przypadku spożycia na poziomie 2 g dziennie. (EFSA: 2009; 7(9):1252 oraz 2011;9(6):2203)

Warto wiedzieć, że zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi wspomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (kwasy tłuszczowe jednonienasycone i wielonienasycone to tłuszcze nienasycone). (EFSA: 2011;9(4):2069 oraz 2011;9(6):2203)

Podstawą dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia jest zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia. W dobrze zbilansowanej diecie nie powinno brakować tłuszczy nienasyconych. Są one tak ważne, że zostały nawet sklasyfikowane jako witamina F.

Jak stosować Olej lniany BIO Primanatura

Ostrzeżenia i ważne informacje:

Butelkowany w atmosferze ochronnej.

TYLKO NA ZIMNO, olej nie nadaje się do gotowania, pieczenia i smażenia.

Ze względu na wysoką zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oleju lnianego nie wolno podgrzewać. Stosować tylko na zimno. Do ciepłych potraw olej można dodawać już na talerzu.

Olej lniany BIO Primanatura nadaje się do zastosowań w każdej kuchni. Jego wysoka jakość czyni go szczególnie odpowiednim do diety dr Budwig. Olej lniany stosuje się też w kosmetyce - bezpośrednio na skórę lub włosy.

Olej można spożywać bezpośrednio lub jako dodatek do potraw podawanych na zimno, szczególnie dobrze smakuje w sosach do sałatek, gotowanych warzyw (tradycyjne ziemniaki w mundurkach z olejem lnianym smakują wyśmienicie) lub twarogu.W diecie dr Budwig olej lniany używany jest jako podstawowy tłuszcz do przyrządzania pasty dr Budwig. >Zobacz:przepis na pastę dr Budwig na naszym niekomercyjnym, edukacyjnym blogu primanatura.pl poświęconym szczegółowo diecie dr Budwig.

Przykładowe przepisy z wykorzystaniem oleju lnianego BIO Primanatura

Chcesz korzystać z dobrodziejstw tłuszczy nienasyconych?
Wprowadź do diety 1-2 łyżek oleju lnianego Primanatura w postaci pasty dr Budwig.
Przepis na pastę dr Budwig z 2 łyżek oleju lnianego Primanatura dla zdrowej osoby dorosłej

 • 2 łyżki oleju lnianego (2 łyżki stołowe to ok. 30 ml / 20 g)
 • ok. 50 ml jogurtu naturalnego, maślanki lub kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji
 • ok. 5 dkg (to ok. 50 ml) chudego białego twarogu
 • mała łyżeczka miodu.
Wszystkie składniki zmiksować na jednolity krem / pastę (oczka tłuszczu nie powinny być widoczne). Po zmiksowaniu emulsję można doprawić do smaku ziołami, przyprawami takimi jak kurkuma, pieprz cayenne, czosnek itp. Spożyć od razu po przygotowaniu jako dodatek do owoców, musli, sałaty, warzyw lub ciepłego posiłku (zupy, kaszy itp.)

Jak długo i gdzie przechowywać olej lniany BIO Primanatura?

Data minimalnej trwałości:

Data ważności (minimalnej trwałości) oraz numer partii nadrukowany na naklejce z datą.
(Data minimalnej trwałości dla oleju Primanatura to3 miesiące od daty produkcji)

Sposób przechowywania:

Koniecznie przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od światła i ciepła.
Po otwarciu zawsze przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu najlepiej 14 dni.

Co zawiera olej lniany BIO Primanatura?

Objętość netto:

w zależności od opakowania: 250 ml oraz 750 ml

Opakowanie

Butelkowany w atmosferze ochronnej.
Ciemna butelka szklana.
Dostępne dwie wielkości opakowania: Objętość netto 250 ml oraz 750 ml.

Wysyłamy go w opakowaniach kartonowych, ze specjalnymi wkładkami. Takie opakowanie zapewnia porónywalną ochrone termiczną z neiekologicznymi opakowaniami styropianowymi.
Uwaga! Soków i olejów w butelkach szklanych nie nadajemy w przeddzień dni wolnych od pracy, aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia przesyłek w sortowniach firmy kurierskiej.

Ilość zalecanych porcji dziennych w opakowaniu:

Opakowanie 250 ml zawiera 16 porcji po 15 ml (1 łyżka stołowa) każda.

Składniki

100% olej lniany tłoczony na zimno z siemienia lnianego BIO wyselekcjonowanego pod kątem braku gorzkiego smaku
100% produkt rolnictwa ekologicznego, certyfikat: DE-EKO-039 z kontrolowanych upraw ekologicznych spoza UE.

PRODUKT NATURALNY BEZ DODATKÓW

WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZ­CZÓW NIENASYCONYCH

WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH

ŹRÓDŁO KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3

WYSOKA ZAWARTOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3

Profil kwasów tłuszczowych oleju lnianego BIO Dr Budwig Omega-3

10% 18% 18% 54%

Tłuszcze nasycone
Tłuszcze jednonienasycone typu Omega-9
w tym kwas oleinowy
Tłuszcze wielonienasycone typu Omega-6
w tym kwas linolowy (LA)
Tłuszcze wielonienasycone typu Omega-3
w tym kwas alfa-linolenowy (ALA)

Proporcja kwasów Omega-3 do Omega-6

3 części Omega-3: 1 część Omega-6

Wartość odżywcza produktu

Wartość odżywcza w 100 g % RWS* w porcji 10 g (1 łyżka) % RWS**
Energia (kJ) 3700 45% 370 4,5%
Energia (kcal) 900 45% 90 4,5%
Tłuszcz (g) 100 143% 10 14,3%
w tym kw. tł. nasycone (g) 10 50% 1 5%
kw. tł. jednonienasycone (g) 18 -*** 1,8 -***
kw. tł. wielonienasycone (g) 72 -*** 7,2 -***
Węglowodany (g) 0 - 0 -
w tym cukier (g) 0 - 0 -
Błonnik (g) 0 - 0 -
Białko (g) 0 - 0 -
Sól (g) 0 - 0 -
Omega-3 kwasy tłuszczowe (g) 54 -*** 5,4 -***
kwas alfa-linolenowy (ALA) (g) 54 -*** 5,4 -***

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) w przeliczeniu na 100 g produktu
**RWS - Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) w przeliczeniu na zalecaną porcję produktu *** - dla składnika nie ustalono RWS dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal)

Pochodzenie produktu

Kraj pochodzenia: Niemcy

Wyprodukowano z surowca z UE i spoza UE.

Wyprodukowano w Niemczech dla / Dystrybuowany w Polsce przez:
PRIMANATURA Piotr Podermański
Bieńkówka 62
34-212 Bieńkówka

Primanatura jest niewielką rodzinną firmą. Dla naszej rodziny jakość oleju lnianego od zawsze ma zasadnicze znaczenie, dlatego do naszego sklepu sprowadzamy tylko najlepsze oleje lniane. Od lat propagujemy niekomercyjnie w internecie zasady diety dr Budwig. Zobacz Dieta dr Budwig – dlaczego ją promujemy na blogu niekomercyjnymprimanatura.pl.

Więcej informacji o oleju lnianym do diety dr Budwig znajdziesz na naszym sklepowym blogu

Symbol
PRI-10.01-0250-BC-L
Dane aktualnej partii towaru
Minimalna trwałość
3 m-ce od daty produkcji
Aktualna partia ważna do
17-12-2021
Cechy produktu
Pytania innych klientów
mam pytanie do Panstwa dot zwrotow towarow w ciagu trzydziestu dni czyli ten towar ktory ktos przetrzymywal nie wiadomo gdzie i w jakich warunkach wysylany jest pozniej innemu klientowi? jak to sie ma do zapewnien Panstwa ze, w tym przypadku olej, ktory kupuje jest najwyzszej jakosci i zagwarantowane sa warunki jego przechowywania. z gory dziekuje za odpowiedz
Ustawowo, jak każdy sklep internetowy, jesteśmy zobligowani, aby zapewnić możliwość zwrotu w ciągu 14 dni od dnia zakupu. Musimy, ponieważ w przeciwnym razie zapłacimy karę. Niezależnie od kar, naszą polityką jest życzliwe traktowanie klienta, stąd oferujemy aż 30 dni na zwrot w naszym sklepie, przy czym zwrot produktów spożywczych jest obarczony konkretnymi restrykcjami sanitarnymi. Oczywiście przyjmujemy zwroty, ale tylko nieotwartych opakowań, oryginalnie zapakowanych. 
Zapewniamy uczciwie, że zwroty zdarzają się sporadycznie - w tym roku np. nie mieliśmy żadnego zwrotu oleju lnianego, ani Primanatura, ani dr Budwig (stan na dzień 8-606-2017). Oczywiście jesteśmy przygotowani na taką sytuację i mamy opracowane procedury, których przestrzegamy: żaden produkt przechowywany u nas w lodówkach (a więc żaden z olejów lnianych), gdy trafi do nas z powrotem w ramach zwrotu od klienta nie zostanie skierowany do sprzedaży. Mamy w lodówce specjalne, oznaczone pudło przeznaczone na lodówkowe towary uszkodzone, do którego magazynierzy odkładają oleje ze zwrotów. Tylko właściciele sklepu mogą z nich korzystać. Jeśli oleje lniane nie nadają się do spożycia, mogą być wykorzystane do olejowania drewnianych powierzchni lub... impregnowania kopytek koniom w trakcie roztopów, bo olej utleniony staje się wtedy lakieropodobny :) Przeczytaj więcej:  Czy zjełczały olej lniany można użyć jako suplement dla zwierząt, np. koni lub psów?

 

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer667 94 26 44
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig

5.00
Liczba wystawionych opinii: 4
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Uzywam juz od paru lat dla mnie najlepszy polecam
2021-05-29
Jolanta, Wola K/pszczyny
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Przepyszny
2021-05-16
, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Jest bardzo dobry nie ma innego lepszego na naszym rynku
2020-12-16
Ligia, Olsztyn
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Olej lniany jest wspaniały, zawsze świeży, smaczny , a przede wszystkim wspiera nasze zdrowie
2020-03-20
Danuta, Dębe
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Dlaczego olej lniany nazywany jest budwigowym? Czy każdy olej lniany to olej nadający się do diety dr Budwig? Czy w diecie dr Budwig stosuje się wyłącznie olej lniany? Przeczytaj koniecznie, jeśli zamierzasz rozpocząć dietę dr Budwig.
Czytaj więcej
Pod nazwą kwasy Omega-3 kryją się wielonienasycone kwasy tłuszczowe uznane za niezbędne dla zdrowia. Są potrzebne organizmowi m.in. jako budulec błon komórkowych, jako składnik hormonów czy regulatory neuroprzekaźników. Sprawdź, jak mogą się objawiać niedobory Omega-3.
Czytaj więcej
W superzdrowe.pl sprzedajemy niewiele suplementów diety. Z szerokiej gamy wybraliśmy tylko nieliczne, które naszym zdaniem mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdziliśmy je na sobie i wiemy, że działają. Ale ponad suplementy stawiamy zdrową, zbilansowaną i zróżnicowaną dietę wegatariańską taką, jak dieta dr Budwig.
Czytaj więcej
Pytanie od klienta: Zmagam się z kilkuletnią boreliozą. Mam zaburzenia równowagi /chodu/ oraz mowy /jak pijany/. Przeszedłem leczenia boreliozy antybiotykami. Czy macie jakieś preparaty, aby mi pomóc?
Czytaj więcej
Zaopatrujemy Państwa w najlepsze na świecie - naszym zdaniem! - suplementy na odporność 4Life Transfer factor, najlepszy olej lniany do diety dr Budwig i inne produkty o wysokiej jakości i znaczeniu dla zdrowia. Ofertę tworzymy w oparciu o własne rodzinne doświadczenia prozdrowotne.
Czytaj więcej

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem superzdrowe.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę PRIMANATURA Piotr Podermański oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę PRIMANATURA Piotr Podermański oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel