BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig

 • 100% Olej lniany BIO do diety dr Budwig i nie tylko. Z 1. tłoczenia na zimno. Produkowany i butelkowany w atmosferze ochronnej bez tlenu i światła (Omega-Safe). Pyszny, bez goryczy. Gwarantujemy jego świeżość i jakość. Naszym zdaniem najlepszy w Polsce.
BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig
Nasz bestseller
Aktualna partia ważna do: 19-01-2021
Objętość netto:
250 ml
39,90 zł
39,90 zł
/ szt. brutto
0,16 zł / ml
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 300,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig
BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig

Oszczędź kupując więcej

zalety BIO oleju lnianego Primanatura - najlepszego w Polsce oleju do diety dr Budwig

Naszym zdaniem najlepszy olej lniany w Polsce - zawsze świeży, tłoczony na zamówienie Primanatury, która zabiega o jego najwyższą jakość do diety dr Budwig

Olej lniany z pierwszego tłoczenia, tylko na zimno (poniżej 40° C), w technologii Omega-Safe

REZYGNUJEMY Z OLEJÓW LNIANYCH O POJEMNOŚCI 750 ML - DLACZEGO?

Olej lniany zimnotłoczony BIO marki Primanatura gwarantuje najwyższą jakość do stosowania w diecie dr Budwig - jest tłoczony i butelkowany w specjalnej technologii: bez dostępu światła i tlenu. Wysyłamy go w opakowaniach styropianowych.

Kupując olej lniany Primanatura zawsze znasz jego datę ważności - jest podana na karcie produktu.

Aby zapewnić najwyższą świeżość produktu, dostawy realizujemy małymi partiami na bieżąco, dlatego może się zdarzyć, że czas oczekiwania na realizację zamówienia może się wydłużyć do ok. 7 dni roboczych. .

UWAGA: nowa etykieta olejów lnianych BIO Primanatura w roku 2017.

Olej lniany to nie jest zwyczajny produkt spożywczy, który może czekać na klienta na półkach sklepowych miesiącami. Jest bardzo nietrwały i wymaga szczególnego traktowania zarówno podczas produkcji, jak i później w czasie dystrybucji. Olej lniany Primanatura to najwyższej jakości olej lniany BIO produkowany każdorazowo na zamówienie Primanatury - rodzinnej firmy która od ponad 15 lat niekomercyjnie promuje dietę dr Budwig w Polsce (zobacz dlaczego). Primanatura zabiega o najwyższą jego jakość. Olej nie jest kupowany w hurtowniach - do sklepu trafia wprost z tłoczni, na 3-4. dzień po wytłoczeniu, które odbywa się zawsze na zamówienie Primanatury.

Olej lniany Primanatura produkowany jest przez tłocznię w Niemczech, która zachowuje najwyższe możliwe standardy tłoczenia oleju z siemienia lnianego, a tym samym zapewnia, że produkt jest bezpieczny do stosowania w diecie dr Budwig. Proces tłoczenia oraz butelkowanie prowadzone są w rygorystycznych warunkach atmosfery ochronnej w specjalnie opracowanej technologii Omega-Safe. Tłoczenie ziarna w temperaturze poniżej 40 stopni Celsjusza oraz brak dostępu światła i tlenu zarówno w trakcie tłoczenia jak i butelkowania chroni zawarte w oleju kwasy Omega-3 przed utlenianiem w czasie produkcji i rozlewania.

Olej lniany Primanatura dostarcza 54% kwasów Omega-3 i jest bardzo smaczny

Gwarantujemy, że olej lniany Primanatura jest bardzo świeży - datę ważności podajemy na karcie produktu

Nasza droga dystrybucji jest bardzo krótka:
TŁOCZNIA W NIEMCZECH► LODÓWKA W NASZYM MAGAZYNIE KOŁO KRAKOWA ► KLIENT.
Pomiędzy tymi punktami nie ma hurtowni, pośredników ani dodatkowych punktów magazynowania. Olej jest tłoczony każdorazowo na nasze zamówienie. Po wytłoczeniu w prasie Bruno Zimmera, jest chłodzony, po czym pakowany i wysyłany do nas pocztą kurierską. Po dwóch dniach transportu olej dociera do naszego magazynu, gdzie niezwłocznie jest umieszczany do lodówki. Tutaj czeka na wysyłkę do klienta zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Kupując nasz olej zawsze znasz jego datę ważności. Podajemy ją na karcie produktu obok zdjęcia oleju. Data ważności naszego oleju to 3 miesiące od daty wytłoczenia.

Najważniejsze informacje o oleju lnianym BIO Primanatura do diety dr Budwig

W skrócie - co wyróżnia olej lniany BIO Primanatura?

Jakie składniki odżywcze i jaką technologię zastosowano do produkcji

Olej lniany zimnotłoczony Primanatura pozyskiwany jest z wysokiej jakości ekologicznego złotego siemienia lnianego z kontrolowanych upraw biologicznych. Zawiera ok. 54% kwasu alfalinolenowego (Omega-3). Ma złocisto-żółtą barwę i przyjemny, lekko orzechowy smak. Nie jest gorzki!

Olej Primanatura jest tłoczony tylko jeden raz (z pierwszego tłoczenia) ze specjalnie selekcjonowanego siemienia lnianego BIO, bez gorzkiego posmaku. Dlatego olej lniany Primanatura jest naszym zdaniem najsmaczniejszym, złocistym olejem w Polce o bardzo delikatnej orzechowej nucie. Gwarantujemy, że nie jest gorzki i doskonale nadaje się do diety dr Budwig, szczególnie dla osób początkujących nieprzyzwyczajonych do naturalnych smaków olejów, ponieważ jest.

 • 100% BIO (certyfikat BIO: DE-ÖKO-013)
 • 100% tłoczony na zimno, i to tylko z pierwszego tłoczenia
 • 100% naturalny i bez dodatków
 • tłoczony i butelkowany w technologii Omega-Safebez dostępu światła i tlenu
 • zawsze smaczny
 • zawsze świeży

Komu polecamy olej lniany Primanatura

Olej polecamy zarówno osobom stosującym dietę dr Budwig, jak i wszystkim pozostałym osobom, które pragną skorzystać z dobroczynnego wpływu oleju lnianego.

Jakich korzyści zdrowotnych możesz oczekiwać po włączeniu do diety oleju lnianego?

Oleje roślinne tłoczone na zimno mają bardzo korzystne działanie odżywcze ze względu na wysoki poziom Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (w skrócie NNKT, nazywanych też witaminą F) oraz towarzyszące lipidom (tłuszczom) substancje takie jak naturalna witamina E, czy lecytyna. Ze wszystkich olejów roślinnych olej lniany jest najbogatszym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3, o których dobroczynnym wpływie na zdrowie mówi się powszechnie.

1 łyżka (ok. 10g) oleju lnianego Primanatura dostarcza 5,4 g kwasu alfa-linolenowego (ALA) z grupy Omega-3.

Kwas alfa-linolenowy (ALA) z rodziny Omega-3 należy do NNKT. Wspiera w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie kwasu ALA wystę­puje w przypadku spożycia na poziomie 2 g dziennie. (EFSA: 2009; 7(9):1252 oraz 2011;9(6):2203)

Warto wiedzieć, że zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi wspomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (kwasy tłuszczowe jednonienasycone i wielonienasycone to tłuszcze nienasycone). (EFSA: 2011;9(4):2069 oraz 2011;9(6):2203)

Podstawą dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia jest zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia. W dobrze zbilansowanej diecie nie powinno brakować tłuszczy nienasyconych. Są one tak ważne, że zostały nawet sklasyfikowane jako witamina F.

Jak stosować Olej lniany BIO Primanatura

Ostrzeżenia i ważne informacje:

Butelkowany w atmosferze ochronnej.

TYLKO NA ZIMNO, olej nie nadaje się do gotowania, pieczenia i smażenia.

Ze względu na wysoką zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oleju lnianego nie wolno podgrzewać. Stosować tylko na zimno. Do ciepłych potraw olej można dodawać już na talerzu.

Olej lniany BIO Primanatura nadaje się do zastosowań w każdej kuchni. Jego wysoka jakość czyni go szczególnie odpowiednim do diety dr Budwig. Olej lniany stosuje się też w kosmetyce - bezpośrednio na skórę lub włosy.

Olej można spożywać bezpośrednio spożycia lub jako dodatek do potraw podawanych na zimno, szczególnie dobrze smakuje w sosach do sałatek, gotowanych warzyw (tradycyjne ziemniaki w mundurkach z olejem lnianym smakują wyśmienicie) lub twarogu.W diecie dr Budwig olej lniany używany jest jako podstawowy tłuszcz do przyrządzania pasty dr Budwig. >Zobacz:przepis na pastę dr Budwig na naszym niekomercyjnym, edukacyjnym blogu primanatura.pl poświęconym szczegółowo diecie dr Budwig.

Przykładowe przepisy z wykorzystaniem oleju lnianego BIO Primanatura

Chcesz korzystać z dobrodziejstw tłuszczy nienasyconych?
Wprowadź do diety 1-2 łyżek oleju lnianego Primanatura w postaci pasty dr Budwig.
Przepis na pastę dr Budwig z 2 łyżek oleju lnianego Primanatura dla zdrowej osoby dorosłej

 • 2 łyżki oleju lnianego (2 łyżki stołowe to ok. 30 ml / 20 g)
 • ok. 50 ml jogurtu naturalnego, maślanki lub kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji
 • ok. 5 dkg (to ok. 50 ml) chudego białego twarogu
 • mała łyżeczka miodu.
Wszystkie składniki zmiksować na jednolity krem / pastę (oczka tłuszczu nie powinny być widoczne). Po zmiksowaniu emulsję można doprawić do smaku ziołami, przyprawami takimi jak kurkuma, pieprz cayenne, czosnek itp. Spożyć od razu po przygotowaniu jako dodatek do owoców, musli, sałaty, warzyw lub ciepłego posiłku (zupy, kaszy itp.)

Jak długo i gdzie przechowywać olej lniany BIO Primanatura?

Data minimalnej trwałości:

Data ważności (minimalnej trwałości) oraz numer partii nadrukowany na naklejce z datą.
(Data minimalnej trwałości dla oleju Primanatura to3 miesiące od daty produkcji)

Sposób przechowywania:

Koniecznie przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od światła i ciepła.
Po otwarciu zawsze przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 30 dni.

Co zawiera olej lniany BIO Primanatura?

Objętość netto:

w zależności od opakowania: 250 ml oraz 750 ml

Opakowanie

Butelkowany w atmosferze ochronnej.
Ciemna butelka szklana.
Dostępne dwie wielkości opakowania: Objętość netto 250 ml oraz 750 ml.

Do wysyłek butelki pakujemy w opakowanie styropianowe zapewniające ochronę termoizolacyjną.
Uwaga! Soków i olejów w butelkach szklanych nie nadajemy w przeddzień dni wolnych od pracy, aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia przesyłek w sortowniach firmy kurierskiej.

Ilość zalecanych porcji dziennych w opakowaniu:

Opakowanie 250 ml zawiera 16 porcji po 15 ml (1 łyżka stołowa) każda.
Opakowanie 750 ml zawiera 50 porcji po 15 ml (1 łyżka stołowa) każda.

Składniki

100% olej lniany tłoczony na zimno z siemienia lnianego BIO wyselekcjonowanego pod kątem braku gorzkiego smaku
100% produkt rolnictwa ekologicznego, certyfikat: DE-EKO-039 z kontrolowanych upraw ekologicznych spoza UE.

PRODUKT NATURALNY BEZ DODATKÓW

WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZ­CZÓW NIENASYCONYCH

WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH

ŹRÓDŁO KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3

WYSOKA ZAWARTOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3

Profil kwasów tłuszczowych oleju lnianego BIO Dr Budwig Omega-3

10% 18% 18% 54%

Tłuszcze nasycone
Tłuszcze jednonienasycone typu Omega-9
w tym kwas oleinowy
Tłuszcze wielonienasycone typu Omega-6
w tym kwas linolowy (LA)
Tłuszcze wielonienasycone typu Omega-3
w tym kwas alfa-linolenowy (ALA)

Proporcja kwasów Omega-3 do Omega-6

3 części Omega-3: 1 część Omega-6

Wartość odżywcza produktu

Wartość odżywcza w 100 g % RWS* w porcji 10 g (1 łyżka) % RWS**
Energia (kJ) 3700 45% 370 4,5%
Energia (kcal) 900 45% 90 4,5%
Tłuszcz (g) 100 143% 10 14,3%
w tym kw. tł. nasycone (g) 10 50% 1 5%
kw. tł. jednonienasycone (g) 18 -*** 1,8 -***
kw. tł. wielonienasycone (g) 72 -*** 7,2 -***
Węglowodany (g) 0 - 0 -
w tym cukier (g) 0 - 0 -
Błonnik (g) 0 - 0 -
Białko (g) 0 - 0 -
Sól (g) 0 - 0 -
Omega-3 kwasy tłuszczowe (g) 54 -*** 5,4 -***
kwas alfa-linolenowy (ALA) (g) 54 -*** 5,4 -***

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) w przeliczeniu na 100 g produktu
**RWS - Referencyjna Wartość Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) w przeliczeniu na zalecaną porcję produktu *** - dla składnika nie ustalono RWS dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal)

Pochodzenie produktu

Wyprodukowano z surowca spoza UE.

Wyprodukowano w Niemczech przez:
Bruno Zimmer eK
Gewerbegebiet Wallfeld 6
66649 Oberthal

Pasją rodzinnej tłoczni Bruno Zimmer jest naturalna, zdrowa żywność bez dodatków. Olej lniany produkowany przez Bruno Zimmer jest jego chlubą. Aby zapewnić najwyższą jego jakość w tłoczni wdrożono zaawansowaną technologię Omega-Safe, aby tłoczony olej na żadnym etapie produkcji nie miał styczności z wysoką temperaturą, światłem oraz tlenem..

Dystrybuowany w Polsce przez:
PRIMANATURA Piotr Podermański
Bieńkówka 62
34-212 Bieńkówka

Primanatura jest niewielką rodzinną firmą. Dla naszej rodziny jakość oleju lnianego od zawsze ma zasadnicze znaczenie, dlatego do naszego sklepu sprowadzamy tylko najlepsze oleje lniane. Od lat propagujemy niekomercyjnie w internecie zasady diety dr Budwig. Zobacz Dieta dr Budwig – dlaczego ją promujemy na blogu niekomercyjnymprimanatura.pl.

Więcej informacji o oleju lnianym do diety dr Budwig znajdziesz na naszym sklepowym blogu

Producent
Kod produktu
PRI-10.01-0250-BC-L
Dane aktualnej partii towaru
Minimalna trwałość
3 m-ce od daty produkcji
Aktualna partia ważna do
19-01-2021
Cechy produktu
Pytania innych klientów
mam pytanie do Panstwa dot zwrotow towarow w ciagu trzydziestu dni czyli ten towar ktory ktos przetrzymywal nie wiadomo gdzie i w jakich warunkach wysylany jest pozniej innemu klientowi? jak to sie ma do zapewnien Panstwa ze, w tym przypadku olej, ktory kupuje jest najwyzszej jakosci i zagwarantowane sa warunki jego przechowywania. z gory dziekuje za odpowiedz
Ustawowo, jak każdy sklep internetowy, jesteśmy zobligowani, aby zapewnić możliwość zwrotu w ciągu 14 dni od dnia zakupu. Musimy, ponieważ w przeciwnym razie zapłacimy karę. Niezależnie od kar, naszą polityką jest życzliwe traktowanie klienta, stąd oferujemy aż 30 dni na zwrot w naszym sklepie, przy czym zwrot produktów spożywczych jest obarczony konkretnymi restrykcjami sanitarnymi. Oczywiście przyjmujemy zwroty, ale tylko nieotwartych opakowań, oryginalnie zapakowanych. 
Zapewniamy uczciwie, że zwroty zdarzają się sporadycznie - w tym roku np. nie mieliśmy żadnego zwrotu oleju lnianego, ani Primanatura, ani dr Budwig (stan na dzień 8-606-2017). Oczywiście jesteśmy przygotowani na taką sytuację i mamy opracowane procedury, których przestrzegamy: żaden produkt przechowywany u nas w lodówkach (a więc żaden z olejów lnianych), gdy trafi do nas z powrotem w ramach zwrotu od klienta nie zostanie skierowany do sprzedaży. Mamy w lodówce specjalne, oznaczone pudło przeznaczone na lodówkowe towary uszkodzone, do którego magazynierzy odkładają oleje ze zwrotów. Tylko właściciele sklepu mogą z nich korzystać. Jeśli oleje lniane nie nadają się do spożycia, mogą być wykorzystane do olejowania drewnianych powierzchni lub... impregnowania kopytek koniom w trakcie roztopów, bo olej utleniony staje się wtedy lakieropodobny :) Przeczytaj więcej:  Czy zjełczały olej lniany można użyć jako suplement dla zwierząt, np. koni lub psów?

 

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer667 94 26 44
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o BIO olej lniany Budwigowy Primanatura, 250ml - zimnotłoczony, beztlenowy, do diety dr Budwig

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Olej lniany jest wspaniały, zawsze świeży, smaczny , a przede wszystkim wspiera nasze zdrowie
2020-03-20
Danuta, Dębe
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Pod nazwą kwasy Omega-3 kryją się wielonienasycone kwasy tłuszczowe uznane za niezbędne dla zdrowia. Są potrzebne organizmowi m.in. jako budulec błon komórkowych, jako składnik hormonów czy regulatory neuroprzekaźników. Sprawdź, jak mogą się objawiać niedobory Omega-3.
Czytaj więcej
W superzdrowe.pl sprzedajemy niewiele suplementów diety. Z szerokiej gamy wybraliśmy tylko nieliczne, które naszym zdaniem mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdziliśmy je na sobie i wiemy, że działają. Ale ponad suplementy stawiamy zdrową, zbilansowaną i zróżnicowaną dietę wegatariańską taką, jak dieta dr Budwig.
Czytaj więcej
Pytanie od klienta: Zmagam się z kilkuletnią boreliozą. Mam zaburzenia równowagi /chodu/ oraz mowy /jak pijany/. Przeszedłem leczenia boreliozy antybiotykami. Czy macie jakieś preparaty, aby mi pomóc?
Czytaj więcej
Coraz więcej osób szukających najlepszych, najświeższych olejów lnianych budwigowych trafia na naszą stronę. Bardzo się cieszymy. Odpowiadamy, czym różnią się oleje lniane do diety dr Budwig, które sprzedajemy w naszym sklepie superzdrowe.pl. Tutaj znajdziesz szczególowe informacje na ten temat, które pozwola wybrac olej najlepszy dla ciebie.
Czytaj więcej
Naszą specjalnością jest wysokiej jakosci olej lniany BIO budwigowy - najlepsze roślinne źródło kwasów Omega-3, suplementy diety Transfer Factor pozyskiwane z colostrum oraz wyśmienite herbaty ziołowe BIO firmy Pukka, w tym 2 specjalnie skomponowane pod potrzeby kobiet w ciąży i matek karmiących.
Czytaj więcej
Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Informujemy, że masz możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących Cookies w swojej przeglądarce. Jeśli nie akceptujesz naszej opuść tę stronę internetową. Pozostanie na stronie oznacza wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z tej technologii.
Rozumiem i zgadzam się. Zamknij.
pixel