Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Możliwe pogorszenie na początku stosowania skutecznych środków w czasie infekcji

2016-01-15
Możliwe pogorszenie na początku stosowania skutecznych środków w czasie infekcji

Pogorszenie na początku skutecznego leczenia infekcji, jak to w ogóle możliwe? Okazuje się, że możliwe i jak najbardziej zrozumiałe. Ale nie u wszystkich się przydarzy!

Przy stosowaniu skutecznych środków w przypadku infekcji może się zdarzyć początkowe pogorszenie, np. mogą wystąpić objawy grypopodobne, nudności lub objawy ze strony układu pokarmowego.

Takie pogorszenie pojawiające się po zastosowaniu skutecznej antybiotykoterapii klasyfikowane jest jako reakcja Łukasiewicza-Jarischa-Herxheimera. Reakcja Łukasiewicza-Jarischa-Herxheimera zwana także w skrócie Herx to efekt wydzielania się toksyn z gwałtownie rozkładających się, uśmierconych przez antybiotyk patogenów. Duża ich ilość wydzielana w stosunkowo krótkim czasie może spowodować, że wątroba i nerki, czyli organy wydzielnicze odpowiedzialne za ich usunięcie nie nadążą z detoksykacją i wtedy mamy do czynienia z chwilowym stanem toksykacji, czyli zatrucia organizmu.

Ale nie tylko antybiotyki mogą prowadzić do gwałtownego wymierania patogenów, a co za tym idzie pojawienia się we krwi dużych ilości toksyn. Bywa tak, że prowadzi do tego sam organizm uruchamiając bardzo silną reakcję zapalną.

Czy jest groźne i czy występuje u wszystkich?

Pogorszenie takie ma zwykle charakter przejściowy i ustępuje w miarę, jak organy wydzielnicze usuwają nagromadzone toksyny. Bywa nazywane kryzysem ozdrowieńczym, ponieważ - o ile nie ma indywidualnych komplikacji - faktycznie jest przejściowym krokiem do wyzdrowienia.

Oczywiście nie u wszystkich pogorszenie takie musi wystąpić. Jest to bardzo indywidualna reakcja. Zwykle trwa krótko: parę dni. Jednak u niektórych osób może być groźne dla zdrowia, dlatego każde pogorszenie po rozpoczęciu leczenia powinno się natychmiast zgłaszać swojemu lekarzowi!

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się reakcji typu herx w czasie leczenia infekcji warto:

  1. stosować domowe środki uodparniające w tym suplementy diety stopniowo, a nie uderzeniowo
  2. zwiększyć ilość płynów w diecie (najlepiej w postaci wody), aby stymulować sprawniejsze oczyszczanie krwi i wydalanie toksyn z organizmu
  3. posiłkować się bardzo dobrze nadającymi się do detoksykacji sokami, np. z zielonego jęczmienia lub tabletkami spiruliny lub chlorelli oraz ziołami wspomagającymi pracę wątroby i nerek.
Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska / Copyright © Primanatura 2016-
Zobacz też nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl, w którym piszemy m.in. o stosowaniu diety dr Budwig.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016

Polecane

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

198,00 zł brutto/1szt.(2,20 zł / szt. brutto)
Transfer Factor RioVida  - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA Promocja

Transfer Factor RioVida - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA

239,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 262,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 319,00 zł brutto/1szt.-25%(0,24 zł / szt. brutto)
pixel