SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak wzmocnić swój mózg, czyli czego Ci potrzeba, gdy zawodzi pamięć i pojawia się znużenie

2022-02-07
Jak wzmocnić swój mózg, czyli czego Ci potrzeba, gdy zawodzi pamięć i pojawia się znużenie

Mózg jest narządem niezwykle wymagającym. Zużywa więcej energii, niż jakikolwiek inny organ naszego ciała.

Czego potrzebuje mózg, by sprawnie działać?

Dlaczego Transfer Factor Recall jest super suplementem dla mózgu?

Gdy jesteśmy dorośli mózg pochłania 20-25% zjadanych przez nas kalorii. Gdy jesteśmy dziećmi, zużywa ich znacznie więcej. U 6-latka np. aż 60% kalorii wędruje do mózgu!

Czemu tak dużo?

Komórki mózgowe, czyli neurony, pracują non stop, przeprowadzając energożerne operacje chemiczne i elektryczne. Nawet gdy śpimy. Analizują wtedy przeżycia z minionego dnia, przyswajają nabytą wiedzę, no i oczywiście regulują działanie całego cielesnego mechanizmu. 

Nasz współczesny tryb życia nie sprzyja prawidłowemu działaniu mózgu. Szkodzą mu m.in.:

  • brak snu
  • niewystarczająca ilość wypijanej wody
  • ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych
  • stres
  • nadmiar cukru w diecie
  • i coraz rzadsze relacje społeczne.

Zatem zdrowy sen, prawidłowe nawodnienie i zdrowa dieta to dla mózgu konieczne warunki, aby mógł działać w najwyższej sprawności intelektualnej w każdym wieku.

W diecie zdrowej dla mózgu nie powinno zabraknąć składników, które sprzyjają prawidłowym funkcjom komórek nerwowych, wśród nich przede wszystkim magnezu. 

Magnez uczestniczy w dziesiątkach reakcji, jakie zachodzą w ciele. Pobierają go kości, pobierają mięśnie. Potrzebny jest też komórkom nerwowym. Przy niedoborach magnezu Twój intelekt słabnie, pamięć zawodzi, nastrój spada, a całe ciało szybko ogarnia znużenie i zmęczenie.

Więc odpowiednia ilośc magnezu w diecie to mus!

W zdrowej diecie dla mózgu przydadzą się też i super zioła, które od wieków stosowane są w tradycyjnym ziołolecznictwie, np.:

  • Ginko biloba (miłorząb dwuklapowy), który wpływa na krążenie mózgowe, a tym samym  stopień właściwego natlenienia i odżywienia mózgu,  
  • Bacopa monnieri (bakopa drobnolistna) - zioło badane pod kątem aktywności neurotransmiterów, czyli substancji chemicznych regulujących pracę mózgu, niektóre z nich są odpowiedzialne za skuteczne zapamiętywanie.

Składniki te znajdziesz w super suplemencie: Transfer Factor Recall, którego receptura powstała właśnie z myślą suplementacji diety zdrowej dla mózgu. Jest to wyjątkowy suplement, bo zawiera też Transfer Factor, a przez to jest jedyny taki na rynku. Wzbogacisz nim dietę w składniki, które mózg przekuje na swoją i Twoją korzyść. I przegoni znużenie!

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

Transfer Factor Recall - 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Recall - 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

230,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 226,00 zł/1szt.Cena regularna 294,00 zł brutto/1szt.(2,56 zł / szt. brutto)
pixel