Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy suplementować Transfer Factor Classic u dziecka z alergią na mleko?

2019-03-25
Czy suplementować Transfer Factor Classic u dziecka z alergią na mleko?

Pytanie od klienta: Czy transfer factor mogę podawać dziecku, które w przeszłości uczulone było na białko mleka krowiego? W jaki sposób powstaje transfer factor?

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem sprzedawcą, a nie lekarzem, ani dietetykiem. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie alergii u dziecka, odsyłam Państwa po konsultację z lekarzem. To ona powinna być podstawą jakiegokolwiek działania.

Transfer Factor Classic zawiera składnik o nazwie Transfer Factor XF, pozyskiwany z siary bydlęcej (colostrum bovinum). Siara to mleko początkowe ssaków, które wydzielane jest po porodzie. Transfer Factor nie jest jednak kompletną siarą bydlęcą. Jest jej ekstraktem. Producentem suplementu jest amerykańska firma 4Life Research z USA, uhonorowana w ostatnich latach tytułem Najlepszy Dostawca Suplementów Diety w USA.

Transfer Factor Classic to pierwszy produkt firmy 4Life Research, wypuszczony na rynek w 1998 roku. Od tamtego czasu minęło już ponad 20 lat i choć firma ma dziś w swojej ofercie znacznie więcej suplementów z Transfer Factorami, to jej pierwsze dziecko - Transfer Factor Classic - nadal pozostaje bestsellerem, bo jest najdelikatniej działającym, co ma znaczenie w suplementacji odżywczej u dzieci i osób wrażliwych.

Proces produkcji tego preparatu, podobnie jak i innych produktów Transfer Factor, podlega wszystkim wymaganym przez FDA regulacjom. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z tego filmu (niestety tylko po angielsku).

Dystrybuujemy Transfer Factory nieprzerwanie od 2004 roku i sami je stosujemy (jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystkie produkty "testujemy" na sobie i swoich dzieciach). Mogę Panią zapewnić, że od początku do teraz, a więc przez te ostatnie 18 lat, ani sami nie doświadczyliśmy żadnych alergii, ani nie zgłosił się do nas żaden klient z informacją o działaniu uczulającym, a przecież - wiemy to z rozmów z klientami - wielu z nich suplementuje Transfer Factor Classic u dzieci z silnymi uczuleniami, czy to wziewnymi (np. na pyłki) czy pokarmowymi (np. na mleko).

Oczywiście, z ostrożności muszę napisać, że mimo tych bardzo pozytywnych doświadczeń nie można zupełnie wykluczyć ryzyka alergii, ponieważ każdy człowiek reaguje w sposób indywidualny. Niewątpliwie mleko - uznane za żywność alergizującą - jest surowcem stosowanym do produkcji i jest wymienione na etykiecie produktu. Narazie jednak nie trafiliśmy na nikogo uczulonego na Transfer Factor Classic. Wręcz przeciwnie, klienci donoszą nam, że po suplementacji Transfer Factor Classic ich alergiczne dzieci czuły się znacznie lepiej. Trafiliśmy za to na klientów, którzy raportowali nam uczulenia na produkty innych producentów zawierające całe colostrum bovinum, co nas wcale nie dziwi, bo w pełnym składzie colostrum bovinum znajdują się nie tylko Transfer Factory, ale i laktoza, białko, oraz przeciwciała bydlęce, które dla wrażliwych osób mogą działać bardzo silnie uczulająco.

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska / Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura 2016-
Zobacz nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

198,00 zł brutto/1szt.198 pkt.(2,20 zł / szt. brutto)
Transfer Factor RioVida  - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor RioVida - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA

319,00 zł brutto/1szt.319 pkt.(0,32 zł / szt. brutto)
Transfer Factor Chewable - 90 tabl. do ssania, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Chewable - 90 tabl. do ssania, suplement diety 4Life, USA

279,00 zł brutto/1szt.279 pkt.(3,10 zł / szt. brutto)
pixel