Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

4Life Transfer Factor Recall a winpocetyna

2017-08-10
4Life Transfer Factor Recall a winpocetyna

Pytanie od klienta: Czy Transfer Factor Recall zawiera winpocetynę? Nie widzę w składnikach, a w składzie na amerykańskiej stronie producenta jest wykazany.

Winpocetyna to alkaloid uzyskiwany z barwinka (Vinca minor L.) - rośliny pospolitej w całej Europie. Barwinek jest ziołem niezwykle bogatym w różne lecznicze alkaloidy i wiele z nich można przedawkować.

Winpocetyna jest stosowana jako lekarstwo w przypadku neurologicznych i psychicznych zaburzeń krążenia mózgowego, a także wspomagająco w zaburzeniach pamięci i koncentracji.

Winpocetyna jest dopuszczona do stosowania w suplementach diety w USA, dlatego znalazła się w składzie oryginalnego suplementu diety firmy 4Life Research wycelowanego na zdrowy mózg i układ nerwowy, którym jest 4Life Transfer Factor Recall (ang. recall oznacza pamieć, przypomnienie). W wielu miejscach na świecie winpocetyna jest jednak niedostępna w suplementach, np. w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii, gdzie władze - choć uznają niewątpliwie udowodnione naukowo korzystne lecznicze działanie winpocetyny - wolą dmuchać na zimne z ostrożności przed ryzykiem przedawkowania.

W Europie winpocetyna dostępna jest jedynie na receptę, jako lek. Dlatego choć w amerykańskim wydaniu, oryginalnie 4Life Transfer Factor Recall zawiera w składzie winpocetynę z barwinka, producent - firma 4 Life Research - został zmuszony do modyfikacji receptury wprowadzając 4Life Transfer Factor Recall do Unii Europejskiej. Dlatego w europejskim produkcie nie ma winpocetyny.

Recepturę suplementu dostosowano jednak tak, by 4Life Transfer Factor Recall w Europie był równie skuteczny jak w USA. Działa i bez winpocetyny!

 

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska / Copyright © Primanatura 2016-
Zobacz też nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl, w którym piszemy m.in. o stosowaniu diety dr Budwig.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

Transfer Factor RioVida  - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA Promocja

Transfer Factor RioVida - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA

239,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 262,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 319,00 zł brutto/1szt.-25%(0,24 zł / szt. brutto)
Transfer Factor BCV - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor BCV - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

349,00 zł brutto/1szt.(2,91 zł / szt. brutto)
Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

294,00 zł brutto/1szt.(2,45 zł / szt. brutto)
pixel