Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W którym granulacie siemienia więcej nitrylozydów?

2017-02-13

Pytanie od klienta: "W którym produkcie jest więcej nitrylozydów: w Przysmaku śniadaniowym Primanatura czy w Linufit Pur dr Budwig?"

W przypadku diety dr Budwig obowiązkowym składnikiem diety codzienne jest siemię lniane BIO mielone lub kruszone, najlepiej na świeżo. Korzystanie z gotowych granulatów, takich jak Przysmak śniadaniowy Primanatura lub Linufit Pur jest wygodne. Przy wyborze granulatu najlepiej kierować się swoimi upodobaniami smakowymi, aby posiłek był nie tylko zdrowy zgodnie z zasadami diety dr Budwig, ale i smaczny! Bo stres związany z wmuszaniem w siebie na siłę zdrowych, ale nie smakujących potraw niedobrze służy zdrowiu. W razie wątpliwości, koniecznie przeczytaj: "Dieta dr Budwig - masz wątpliwości?"

Linufit Pur jest w 100 % siemieniem lnianym (kruszonym na zimno) i to w nim będzie proporcjonalnie więcej nitrylozydów z siemienia. Przysmak śniadaniowy oprócz delikatnie pokruszonego siemienia lnianego zawiera także sok jabłkowy i białko ryżowe w proszku, które tworzą powłokę zabezpieczającą siemię przed utlenieniem. Białko ryżowe jako źródło metioniny i cysteiny pozwala jak najkorzystniej dla zdrowia wykorzystać nitrylozydy siemienia. Oczywiście Linufit zjadany zgodnie z zaleceniami diety w towarzystwie białka bogatego w metioninę i cysteinę (jogurt, pasta dr Budwig, nasiona strączkowe) także zapewnia optymalne działanie nitrylozydów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

pixel