SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Uprawiasz sport - uzupełnij magnez naturalnie!

2016-05-17

Niezbędna dawka magnezu sprawia, że mięśnie są bardziej elastyczne, mniej podatne na zmęczenie i lepiej regenerują się. Magnez stoi bowiem na straży sprawnego metabolizmu, wspomagając prawidłową syntezę białek. Bez magnezu trudno wykrzesać z siebie dużo energii. Nasza sprawność fizyczna, ale i intelektualna bardzo od niego zależy. Zatem, jeśli przewlekle czujesz się zmęczony i znużony treningiem lub pracą umysłową, być może cierpisz na niedobory magnezu.

Magnez jest metalem powszechnie występującym w środkach spożywczych, ale jak się okazuje coraz powszechniej cierpimy na jego niedobory. Wszystko wskazuje na to, ze żyjemy w coraz większym stresie, w którym magnez zużywa się szybciej niż zwykle. A w stanie stresu zwykle coraz mniej wagi przykładamy do poprawnie zbilansowanej diety.

Jak wzbogacić dietę w magnez? Oczywiście najlepiej zrobić to przez świadome, mądre odżywianie. To nie jest trudne. Na początek warto wprowadzić nawyk, by zamiast makaronu codziennie na naszym stole pojawiły się kasza gryczana, jęczmienna lub płatki owsiane, a w ramach deseru wprowadzić zwyczaj zjadania garści ziaren słonecznika, kilku orzechów lub migdałów, albo łyżki gorzkiego kakao :) Koniecznie bez cukru, bo cukier "zużywa" magnez w czasie własnych przemian metabolicznych!

Gdy jednak potrzebne jest wspomaganie suplementami, warto wówczas sięgać po te naturalne, jak np. chlorella, w których znajdują się naturalne sole organiczne magnezu. jedna porcja chlorelli (3g) może dostarczyć Ci już 50% dziennego zapotrzebowania na magnez! Jeśli jednak szukasz suplementów aptecznych, wybieraj takie tabletki, w których zawarto cytrynian, glicynian lub np. jabłczan magnezu zamiast tlenku magnezu, bo w postaci soli kwasów organicznych magnez znacznie lepiej się wchłania. Można także stosować magnez w postaci soli z chlorku magnezu do kąpieli, nacierań lub masażu.

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

pixel