Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stosowanie siemienia lnianego a niedrożność jelit

2017-02-13

Pytanie od klienta: "Mam pytanie o stosowanie siemienia i niedrożność jelit. Jak z tym dokładnie jest? Chciałbym zastosować dietę dr Budwig u mojej żony z zaawansowanym rakiem jajników z wieloma przerzutami, m. in. na jelitach (poważne zwężenie jelit, choć nadal są one drożne). Czy w takim razie można w ogóle stosować tą dietę i czy siemię lniane i preparaty na nim oparte nie zaszkodzą?"

Siemię lniane jest jednocześnie ziołowym środkiem leczniczym oraz produktem żywnościowym. W przypadku każdej choroby, dietę chorego należy oprzeć na zaleceniach lekarza, a w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować się z nim na bieżąco.

Siemię lniane jest ważnym elementem diety dr Budwig i stosowane jest codziennie nawet w przypadkach uważanych za terminalne, o ile nie istnieje ryzyko zatkania jelita.

Ostrzeżenie o niedrożności jelit dotyczy stanu, w którym jelita nie są w stanie przeprowadzać treści pokarmowych. Może się tak stać na skutek mechanicznego zatkania jelita np. guz przesłaniający światło jelita lub na skutek porażenia w stanach zapalnych jelit. W takim przypadku każdy pokarm stały, a szczególnie pęczniejące siemię lniane bezpośrednio zagraża życiu chorego, dlatego bezwzględnie należy przestrzegać ostrzeżenia o zakazie stosowania siemienia w niedrożności jelit.

Zatem, aby stwierdzić, czy można stosować siemię u Pana żony, konieczne jest zasięgnięcie opinii lekarza prowadzącego, który jest najlepiej zorientowany, co do stopnia drożności jelit.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

pixel