Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rezygnujemy z olejów lnianych o pojemności 750 ml - dlaczego?

2018-08-09

Od pojemności butelki zależy wysoka jakość ostatniej kropli oleju

Olej lniany do diety dr Budwig musi być jak najlepszej jakości. Nasz Olej lniany zimnotłoczony BIO Primanatura spełnia najwyższe kryteria. Jest tłoczony, a także butelkowany bez dostępu tlenu i światła. W butelce nie ma tlenu, zatem jeśli jest nieotwarta i przechowywana z dala od światła proces utleniania nie zachodzi. Dopóki butelka pozostaje nieotwarta jego jakość jest wyśmienita.

Po otwarciu butelki dostają się do niej cząsteczki tlenu z atmosfery. I choć olej przechowywany będzie w lodówce, proces utleniania będzie zachodził. Im mniejsza pojemność butelki z olejem lnianym, tym szybciej zostanie on zużyty, a to znaczy, że mniej kwasów Omega-3 przereaguje z tlenem i będzie mogło należycie spełniać swoje zadania w diecie dr Budwig. Dlatego jako nieliczni zwracamy uwagę na etykiecie, aby po otwarciu zużyć olej w ciągu 14 dni. Z butelką o mniejszej pojemności będzie to łatwe.

Przeczytaj więcej o tym, jak szybko olej lniany ulega jełczeniu pod wpływem światła i tlenu: Omega-3 – dobre, bo szybko się psują, ale stosuj je zanim się zepsują!

Dla stosujących duże ilości, proponujemy zestaw 4 butelek oleju Primanatura 250 ml: 3 +1 GRATIS

Olej lniany Primanatura w butelce 750 ml miał 1 ważną zaletę - cenę odpowiadającą około 2 butelkom 250 ml. Wiemy, że przy intensywnym używaniu przez osoby stosujące dietę dr Budwig cena jest bardzo istotna. Zdrowie jest jednak ważniejsze, a tak dobrego oleju lnianego, jak nasz nie da się wytłoczyć tanio w jakiejkolwiek tłoczni.

Nie jesteśmy w stanie uzyskać niższej ceny za 1 butelkę 250 ml oleju lnianego BIO zimnotłoczonego o tak wysokich parametrach jakościowych. Wychodząc jednak naprzeciw potrzebom, wprowadziliśmy do oferty zestaw 4 butelek oleju lnianego (w sumie 1000 ml) z 1 butelką gratis w zestawie. Mamy nadzieję, że będzie to zauważalne wsparcie dla budżetu w domach stosujących na co dzień zdrową kuchnię bogatą w najlepsze Omega-3 z najlepszego oleju lnianego EKO.

Promocje olejów Primanatura, od których wytłoczenia minęły 3 tygodnie

Dodatkowym wsparciem dla osób stosujących duże ilości oleju lnianego w diecie dr Budwig, w momencie, gdy od wytoczenia aktualnej partii upłynie więcej niż 3 tygodnie, będziemy olej przeceniać. Nie oznacza to, że taki olej będzie miał gorszą jakość! Jak napisaliśmy wyżej, nasz olej lniany Primanatura został wyprodukowany i zabutelkowany w taki sposób, że do momentu otwarcia jest chroniony przed utlenianiem. A ponieważ przechowujemy go w chłodni, ręczymy za jego jakość nawet na dzień przed upływem terminu ważności.

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

pixel