Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

O kapsułkach Transfer Factor i ich trawieniu

2020-03-10
O kapsułkach Transfer Factor i ich trawieniu

Pytanie od klienta: Niestety godzinę po zażycia suplementu Transfer Factor musiałam iść wypróżnić się do toalety. Czy ta sytuacja może wpłynąć na wchłonięcie się preparatu?

Większość Transfer Factorów firmy 4Life Research jest oferowana w postaci twardej kapsułki żelatynowej, np. Transfer Factor Classic, Transfer Factor Tri-Factor, czy Transfer Factor Plus Tri-Factor.

Jeśli popija się taką kapsułkę szklanką wody (250 ml) na pusty żołądek, wówczas może ona przejść przez żołądek bez zatrzymania już po 8 minutach (źródło: Quantification of Gastrointestinal Liquid Volumes and Distribution Following a 240 mL Dose of Water in the Fasted State, Deanna M. Mudie et al.) i od razu trafia do dwunastnicy (początkowego odcinka jelita cienkiego), gdzie ulega rozpuszczeniu i uwalnia składniki.

Jeśli natomiast zażywamy kapsułki w trakcie lub po jedzeniu, wówczas pozostają one w żołądku tak długo, jak długo wymaga tego trawiony wewnątrz pokarm.

Jak podają źródła naukowe (źródło: Physiological Pharmaceutics: Barriers to Drug Absorption, Neena Washington et al.), twarda kapsułka żelatynowa rozpuszcza się w żołądku już w ciągu 6 minut, jeśli zawiera składniki, łatwo rozpuszczalne w wodzie.

W przypadku Transfer Factorów w twardej żelatynowej kapsułce, zawierają one tylko wodorozpuszczalne składniki w postaci peptydów (Transfer Factory) oraz ewentualnych dodatków: głównie ekstraktów ziołowych, witamin i minerałów. Jako wodorozpuszczalne składniki, powinny być one zatem uwolnione z kapsułki w żołądku w ciągu kilku minut. Następnie, w zależności od tego, czy kapsułka była połknięta na czczo czy z posiłkiem, jej składniki przechodzą przez układ pokarmowy, by zostać wchłonięte w jelicie cienkim.

Co ważne: same Transfer Factory nie ulegają zniszczeniu (rozpadowi) ani w żołądku, ani w jelitach (źródło: Chongbi Li, Tianqi Fang, Jingqiu Zhang, et al: Immunologic Activity of Transfer Factor in oral and injecting administration in vitro and in vivo. J Chinese Bioproducts 1997, 10:91-934. ). Jako niewielkie molekuły o ciężarze poniżej 10 tys. daltonów, po uwolnieniu z kapsułki i rozproszeniu w treści jelitowej od razu ulegają wchłonięciu przez śluzówkę.

Mając zatem na uwadze specyfikę procesu trawienia, naszym zdaniem nie należy się obawiać, że wypróżnienie po godzinie od zażycia Transfer Factorów cokolwiek zmarnowało :)

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

198,00 zł brutto/1szt.(2,20 zł / szt. brutto)
Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA Promocja

Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA

249,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 255,00 zł/1szt.-2% Cena regularna: 255,00 zł brutto/1szt.-2%(2,77 zł / szt. brutto)
pixel