SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie suplementy warto stosować podczas ciąży?

2017-06-20

Zbilansowana dieta przede wszystkim

Właściwie zbilansowana, zróżnicowana dieta to fundament zdrowia dla wszystkich. Kobiety w ciąży i matki karmiące troszczą się o swoją dietę szczególnie, bo wiedzą, że odżywiając się, karmią nie tylko siebie ale i swoje potomstwo. To duża odpowiedzialność.

Oto produkty z naszego sklepu, które polecamy w tym stanie szczególnie. (listę aktualnie dostępnych produktów można znaleźć tutaj )

Bio olej lniany Primanatura

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zapewne wiesz już, że nienasycone kwasy tłuszczowe, tzw. NNKT zwane dawniej witaminą F, a dziś zwykle określane jako tłuszcze Omega (Omega-3, Omega-6 i Omega-9) to niezwykle ważny składnik odżywczy - niezbędny dla zdrowia człowieka na każdym etapie rozwoju.

Najczęściej wspomina się o ich korzystnym działaniu na układ sercowo-naczyniowy. Mają jednakże wpływ na wiele innych układów, w tym na rozwój plodu.

Olej lniany jest najbogatszym roślinnym źródłem kwasów Omega-3 w pożywieniu. Być może kupiłaś go już w supermarkecie, ale odrzucił Cię jego gorzki smak. Dobry olej lniany nie powinien być gorzki!

Jest on bardzo wrażliwy na złe warunki przechowywania - gdy się utlenia (jełczeje) traci nie tylko swoje korzystne właściwości zdrowotne, ale i właściwy smak. Dlatego siegając po olej lniany w ciąży lub podczas karmienia piersią, szukaj najlepszych źródeł.

W superzdrowe.pl polecamy Ci olej lniany BIO Primanatura, który jest tłoczony każdorazowo na nasze zamówienie. Jego atutem jest: świeżość (u nas znasz datę ważności kupowanego oleju) wysoka jakość ziarna (siemię lniane ekologiczne wyselekcjonowane pod kątem jak najłagodniejszego smaku) wysoka jakość procesu tłoczenia (tłoczenie na zimno poniżej 40 stopni Celsjusza, bez udziału światła i tlenu w ramach zaawansowanej technologii Omega Safe).

To wszystko sprawia, że ekologiczny olej lniany Primanatura ma pyszny, lekko orzechowy smak, który doskonale dopełnia odżywczo każdą sałatkę, ale także bardzo dobrze smakuje solo tym paniom, które decydują się na suplementację kwasów Omega-3 łykając codziennie łyżkę świeżego oleju lnianego, zamiast kapsułek z olejem wątpliwej świeżości i jakości.

Transfer Factor Classic - suplement z colostrum

Gdy jesteś w ciąży lub opiekujesz się nowonarodzonym potomkiem chcesz być w jak najlepszej kondycji przez cały czas. W tym celu sięgasz po róźne suplementy, by wzbogacić swoją dietę. Pamiętaj, by w tym szczególnym czasie każdy z suplementów skonsultować ze swoim lekarzem!

Nasze klientki chwalą sobie najdelikatniejszy z suplementów 4Life Transfer Factor (TF), czyli Classic. TF Classic to suplement diety, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1998 roku. Przez te prawie 20 lat sprawdza się na całym świecie. Po prostu klasyk! :)

Transfer Factor Classic zawiera colostrum bovinum, czyli sproszkowaną siarę krowią (mleko początkowe, które krowa produkuje dla swojego nowonarodzonego dziecka). Colostrum jest 'bombą odżywczą" ssaków, wypracowanym na drodze ewolucji, by skutecznie wspierać rozwój młodego organizmu po narodzinach.

Jeśli Twój lekarz nie widzi przeciwskazań do stosowania colostrum bovinum w czasie ciąży lub karmienia piersią (koniecznie go o to spytaj), gorąco polecamy Ci Transfer Factor Classic!

Ekologiczne ziołowe herbaty Pukka skomponowane specjalnie dla kobiet w ciąży i matek karmiących

W ciąży, a przede wszystkim podczas karmienia piersią zwracasz uwagę, by to, co jesz i pijesz było bardzo delikatne, łatwo przyswajalne i nie powodowało problemów trawiennych ani u Ciebie ani u Twojego dzidziusia.

Pukka to angielska firma, która słynie z najwyższej jakości herbat, które posiadają certyfikat ekologiczny, czyli produkowane są wyłącznie z roślin uprawianych organicznie bez pestycydów i innych szkodliwych związków chemicznych. Jakość bio to najwyższa możliwa jakość produktów rolniczych, a słowo "pukka" w języku hindi używa się na określenie rzeczy doskonałych.

Założycielem i dyrektorem Pukka jest praktykująca zielarz, Sebastian Pole. Przemyślane przez niego receptury herbat są nie tylko wyśmienite w smaku, ale i doskonale spełniają swoje zadania. Od paru tygodni na polskim rynku pojawiły się 2 nowe kompozycje, które serdecznie Ci polecamy.

Jedna dedykowana specjalnie dla kobiet w ciąży: Pukka Motherkind Pregnancy, druga - dla matek karmiących: Pukka Motherkind Baby. Obie wyjątkowo delikatne i smaczne. Musisz je spróbować!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

pixel