Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak "nalać dzieciom do głowy" Omega-3 taniej niż w Zinzino

2021-08-23
Jak "nalać dzieciom do głowy" Omega-3 taniej niż w Zinzino

Pytanie od klienta: Moje dzieci mają problemy ze skupieniem uwagi i nauką. Lekarz zaproponował mi suplementowanie ich kwasami omega-3. Co mogę kupić w Waszym sklepie zamiast drogiego Zinzino?

Gorąco polecam Pani włączenie do diety dzieciaków dobrej jakości, świeżego oleju lnianego. Jest najbogatszym naturalnym roślinnym źródłem kwasu alfa-linolenowego z grupy Omega 3, dużo tańszym od Zinzino :) 

W 1 łyżce (10 g) znajduje się 5,4 g kwasu ALA (alfa-linolenowego). 

Nasz  olej lniany Pimanatura 250 ml, jest co prawda stosunkowo drogi (50 zł za butelkę 250 ml), ale wyjątkowy, bo:

  1. jego technologia produkcji (Omega Safe) chroni kwasy Omega-3 przed utlenieniem w czasie produkcji i butelkowania (niska temperatura + ciemność + atmosfera ochronna bez tlenu). 
  2. ekologiczny
  3. nie ma goryczki, a walory smakowe mają duże znaczenie w przypadku dzieci (nasz olej powstaje ze specjalnie wyselekcjonowanego pod względem smaku siemienia lnianego)
  4. jest zawsze świeży: nie kupujemy go w hurtowniach, ale wprost z tłoczni, gdzie tłoczony jest za każdym razem na nasze zamówienie. Aktualnie czekamy na nową dostawę w przyszłym tygodniu :) 

Od momentu wytłoczenia jego ważność wynosi 3 miesiące. W tym czasie oferuje to, co najlepsze w Omega-3.

Doskonałą naszym zdaniem formą podawania oleju lnianego jest tzw. pasta dr Budwig (na naszym niekomercyjnym blogu poświęconym diecie dr Budwig wyjaśniam dlaczego ; proszę się nie sugerować, że dietą tą są zainteresowane przede wszystkim osoby z nowotworami, bo Omega-3 są "wytrychem", który pomaga się dostać do sedna wielu problemów). 

Przykładowe przepisy, jak podawać pastę dr Budwig, aby była nie tylko smaczna, ale i zapewniła pełnowartościowy posiłek przed nauką znajdzie Pani tutaj:

https://www.primanatura.pl/dieta-dr-budwig-przepisy-na-musli/ 

Są tam podane przepisy na typowe śniadania w diecie dr Budwig. Nasze dzieci bardzo je lubią. Nieodzownym dodatkiem do pasty dr Budwig w tych musli jest mielone na świeżo siemię lniane oraz porcja sezonowych owoców. Słodycz dania uzyskuje się przez dodanie miodu lub soku owocowego, np. z winogron. Naprawdę pycha! 

Nie zawsze jest czas, aby zmielić siemię lniane na świeżo. Wówczas z pomocą przychodzi nasz Przysmak śniadaniowy, w którym siemię jest już zmiażdżone i zabezpieczone przed utlenianiem poprzez "lakier" z białka ryżowego i soku jabłkowego. Oczywiście eko :)

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

pixel