Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego mamy tak mało suplementów na stawy?

2016-06-21

Pytanie od klienta: Dlaczego macie tak mało suplementów na zdrowe stawy?

Pytanie od klienta: Dlaczego macie tak mało suplementów na zdrowe stawy?Szukam Artroblock Forte 60 tabl, Flexagen Forte 60 tabl., MSM np. firmy Swanson, Cissus Joint firmy Dedicatet lub inny, Vit C 1000g najlepiej STANLAB, Vit K2 Mk7, Vit B complex.

Dlaczego na superzdrowe.pl nie mamy suplementów "na zdrowe stawy"?

Nasz rodzinny sklep superzdrowe.pl jest konsekwencją prowadzonego od 2004 roku bloga primanatura.pl o zdrowiu i medycynie naturalnej. Od 15 lat testujemy na sobie wiele produktów żywnościowych, w tym suplementów diety. Korzystaliśmy już z wielu celowanych produktów od oferty Herbalife po Colway*. Koniec końców stawiamy jednak na właściwą dietę i zdrowy styl życia. Tak, jak radził ojciec medycyny - Hipokrates :)

My promujemy zdrowe odżywianie zgodnie z postulatami dr Johanny Budwig (naukowca, farmaceutki i chemika) i dlatego suplementy diety traktujemy z wielką ostrożnością, ponieważ każda nawet naturalna substancja wyekstrahowana z całości, może zaburzać naturalne ścieżki metaboliczne.

Suplementy diety traktujemy z wielką ostrożnością, ponieważ każda nawet naturalna substancja wyekstrahowana z całości, może zaburzać naturalne ścieżki metaboliczne.

Skutki stosowania suplementów.

Ciągle zbyt wąska jest wiedza nauki, żeby móc przewidzieć skutki wprowadzenia dużych dawek pojedynczej substancji dla naszej skomplikowanej fizjologii. Niech za przykład posłuży stosowanie suplementów wapnia przy osteoporozie. Przy braku witaminy K2, suplementowany wapń może pogłębiać miażdżycę zamiast zagęszczać kości! Dawniej tego nie wiedziano. Czego jeszcze nie wiadomo? To dopiero zostanie przez naukowców odkryte :) Tymczasem nasza polska kiszona kapusta obecna w diecie dr Budwig codziennie ma w swoim składzie w obfitości i wapń i magnez, i witaminę K i witaminę C i witaminy B itd. :) Dlatego właśnie wiele suplementów witaminowych, np. witaminę C - choć bezspornie konieczną dla zdrowia! - uznaliśmy za NIE konieczne do dostarczania w postaci suplementu, ponieważ obfituje w nie naturalna świeża żywność dostępna dla każdego. Z suplementów diety w naszym sklepie znajdzie Pan przede wszystkim produkty 4Life Transfer Factor, ze składnikami wspomagającymi układ odpornościowy, które od prawie 20 lat są bestsellerami na świecie ze względu na ich uniwersalne działanie. Polecamy Panu sprawdzić możliwości najłagodniejszego z nich: preparatu Transfer Factor Classic.

Jak wzbogacić dietę?

Osobom, które jednak nie mają zbyt wiele czasu na świadome zakupy spożywcze, a pragnącym wzbogacić swoją dietę o suplementy witaminowo-­mineralne proponujemy przede wszystkim naturalnie złożone odwodnione preparaty z zielonego młodego jęczmienia i glonów, które zawierają naturalne składniki w ich naturalnym otoczeniu, w naturalnych proporcjach na przyklad sproszkowany sok z młodego jęczmienia, lub chlorellę czy też spiruline w tabletkach.

Jak komponować posiłki?

Jednak naszym nadrzędnym celem jest zachęcanie do uważnego komponowania posiłków w oparciu o bogate w składniki (nierafinowane), świeże, naturalne oleje spożywcze. Bo jesteśmy przekonani, że tak, jak dbamy o jakość silnika naszego auta wybierając dobry olej samochodowy, tak powinniśmy dbać o swoje zdrowie wybierając wysoką jakość oleju w swojej kuchni. Pragnę zatem zachęcić Pana do przeczytania poradnika: "Zwyrodnienia stawów. Według doktor Budwig... naoliwić."

Naszym zdaniem idee dr Budwig odnośnie przyczyn zmian zwyrodnieniowych stawów są bardzo zasadne. Jej dieta znana na całym świecie jako olejowo-­białkowa, to skrupulatnie przemyślany jadłospis, który ma dostarczyć ważnych substancji odżywczych, w tym i ważnej do właściwej mineralizacji witaminy K2 (jak już napisałam wyżej, jest składnikiem naszej traktowanej coraz bardziej po macoszemu kiszonej kapusty, z która akurat w diecie dr Budwig obecna jest CODZIENNIE).

Więcej o diecie dr Budwig można przeczytać w poradniku:"Dieta doktor Budwig w skrócie."

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

pixel