SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dieta doktor Budwig przy zwyrodnieniach stawów i artretyźmie.

2016-05-19

Czy dieta doktor Budwig jest pomocna przy artretyźmie.

Pytanie od klienta: Wczytałem się trochę w państwa bloga i widzę , że jesteście Państwo znawcami problemów zdrowotnych między innymi diety Budwig. Mam problem: początek zwyrodnień stawów biodrowych. Jestem już po 50-tce. Uprawiam kolarstwo. Co polecicie Państwo do poczytania na temat a może zaproponujecie jakieś od dobre suplementy? Blog jest ciekawy gratuluję.

Dziękujemy za życzliwe słowa. Bardzo się staramy, aby nasze artykuły były przede wszystkim pomocne.

Od ponad 15 lat zgłębiamy nie tylko praktyczne zasady diety dr Budwig, ale i jej teoretyczne podstawy.

Światowym bestsellerem dr Budwig jest malutka książeczka wydana przez kanadyjskie wydawnictwo Apple Publishing zawierająca 3 wykłady dr Budwig skierowane do - jak sama to wyraziła - laików. Książeczka nosi tytuł:

"Flax Oil as a True Aid Against Arthritis, Heart Infarction, Cancer and Other Diseases" czyli innymi słowy:"Olej lniany jako prawdziwa pomoc przeciwko artretyzmowi, zawałom serca, rakowi i innym chorobom".

Wykład Budwig z 1959. Problemy ze stawami.

W zamieszczonym tam wykładzie, jaki dr Budwig wygłosiła w Zurychu w 1959 roku, uczona zwraca uwagę, że bez właściwych tłuszczy wchodzących w skład błon komórkowych (chodzi o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jakie występują w nieprzetworzonym świeżym oleju lnianym) nie ma właściwego wydzielania, które jest warunkiem zdrowia poszczególnych narządów.

W przypadku stawów - funkcje wydzielnicze spełnia błona maziowa. "Przesuszenie stawów" prowadzi do ich uszkodzeń podczas ruchu, co - wg dr Budwig - jest przyczyną postępujących zwyrodnień.

Gorąco namawiamy Pana zatem do zweryfikowania na sobie, czy włączenie do diety na ok. 3 miesiące i emulgowanie go z serem białym do postaci tzw. pasty dr Budwig (uzyskana emulsja powoduje, że kwasy tłuszczowe stają się rozpuszczalne w wodzie) przy jednoczesnym wyeliminowaniu tłuszczów "wysuszających" czyli przetworzonych obecnych w wędlinach, słodyczach, ciastach itp. przyniesie poprawę lub chociażby zatrzymanie procesu degeneracyjnego.

Włączenie do diety mielonego na świeżo siemienia lnianego lub jego gotowego zamiennika (przysmak śniadaniowy). Dodatkowo może wspomóc korzystne działanie ochronne. Są bowiem badania wskazujące, że wysoki poziom estrogenów (a siemię zawiera substancje estrogenowe i stąd tez miedzy innymi działa ochronnie na prostatę u mężczyzn) pozytywnie wpływa na zdrowie stawów.

Po nieco więcej informacji o diecie dr Budwig odsyłamy Pana tutaj: gdzie opisujemy dietę Budwig w skrócie.

Wiele informacji znajduje się również na naszym blogu Primanatura.pl:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Classic | 600 mg | 90 kaps, suplement diety 4Life, USA

198,00 zł brutto/1szt.(2,20 zł / szt. brutto)
Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

294,00 zł brutto/1szt.(2,45 zł / szt. brutto)
pixel