Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy sok z papai jest bezpieczny dla małych dzieci

2017-09-26

Pytanie od klienta: Przeczytałam, że sok z papai ma m.in. właściwości przeciwpasożytnicze. Czy w związku z tym sok Fermentgold można podawać małym dzieciom (3 i 5 lat)? Jeśli tak to w jakiej ilości i najlepiej o jakiej porze dnia?

Nie znaleźliśmy żadnych informacji na temat ogólnych przeciwskazań do stosowania soków owocowych u małych dzieci, w tym soku z papai. Sok Fermentgold składa się w 60% z ekologicznego soku z papai (cały owoc) oraz w 40% z ekologicznego soku z jabłek (cały owoc). Soki te są uznawane za bardzo wartościowe odżywczo i prozdrowotnie, np. papaja rzeczywiście jest źródłem enzymów trawiennych, np. papainy która wykazuje działanie przeciwpasożytnicze, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciw grzybicze.

Naszym zdaniem należy jednak pamiętać, że soki owocowe są bogatym źródłem naturalnie występujących cukrów i z tego powodu nie powinno się stosować ich w nadmiernych ilościach - szczególnie, że sok Fermentgold bardzo smakuje maluchom - z jednej strony ze względu na profilaktykę przeciwpróchniczą, z drugiej strony ze względu na ewentualne nadmierne pobudzenie aktywności dziecka, szczególnie w przypadku dzieci ze zdiagnozowanym ADHD.

Oczywiście w indywidualnych przypadkach każdy składnik odżywczy może stwarzać problemy zdrowotne, dlatego w razie wątpliwości, czy te soki są bezpieczne dla Pani dzieci, prosimy uprzejmie o zasięgniecie opinii lekarza pediatry.

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Polecane

pixel