Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy można pić sok z papai podczas chemioterapii lub radioterapii?

2016-05-13

Naszym zdaniem tak - można, a nawet warto włączać do diety papaję i jej przetwory.

Organizm w czasie choroby może mieć większe zapotrzebowanie na pewne składniki odżywcze. Odpowiednia dieta, zawsze zgodna z zaleceniami lekarza może zatem wspomagać prowadzone leczenie.

Fermentgold to niepasteryzowany BIO sok z papai i jabłek. Owoc papai jest źródłem witamin oraz enzymów proteolitycznych, takich jak papaina. Enzymy te wspomagają trawienie białek. W ziołolecznictwie tradycyjnym, owoce papai są też powszechnie znane ze swoich właściwości odkwaszających i przeciwpasożytniczych.

W trakcie leczenia choroby nowotworowej, chorzy często zmagają się z przewlekłymi infekcjami grzybiczymi oraz niedożywieniem. Sprawna praca układu pokarmowego zarówno w czasie procesu trawienia jak i wchłaniania składników odżywczych to warunki właściwego odżywienia. W chorobie nowotworowej jest ono szczególnie ważne: może przeciwdziałać kacheksji - wyniszczającemu procesowi będącemu skutkiem postępującej choroby nowotworowej.

Enzymy białkowe (proteazy) zawarte w pożywieniu są nie tylko istotne z punktu widzenia trawienia i wchłaniania pokarmu. Mogą teźż odgrywać bardzo istotną rolę dla układu odpornościowego w czasie osłabienia silnie toksycznymi terapiami konwencjonalnymi, takimi jak chemioterapia i radioterapia.

.

Trzeba jednak pamiętać, że lekarze onkolodzy mogą mieć inne zdanie na temat włączenia soku z papai do diety podczas leczenia chemioterapeutycznego. Wielu z nich zaleca pacjentom unikanie silnych antyoksydantów obecnych w "żywych" sokach, np. witaminy C w czasie prowadzenia terapii. Nie jesteśmy uprawnieni do doradzania Państwu w trakcie prowadzonych terapii, zatem po ostateczną poradę musimy odesłać do lekarza prowadzącego.

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA Promocja

Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA

249,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 255,00 zł/1szt.-2% Cena regularna: 255,00 zł brutto/1szt.-2%(2,77 zł / szt. brutto)
pixel