Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co lepiej kupić: chlorellę i spirulinę w tabletkach czy w proszku?

2017-04-24

Pytanie od kleinta:"Gdyby przeliczyć ilość gram sproszkowanej spiruliny i chlorelli w jednej tabletce jaka byłaby wartość.Co wychodzi korzystnej pod względem wartości odżywczych sproszkowana spirulina i chlorella czy zamknięta w tabletce?"

1 tabletka suplementu Chlorella i Spirulina BIO 300 TABLETEK po 500 mg - Rainforest Foods zawiera:

  • 250 mg Chlorella Vulgaris BIO o zmiażdżonych ściankach komórkowych
  • 250 mg Arthrospira platensis BIO
bez dodatków.

1 Opakowanie tego suplementu zawiera zatem masę netto: 150 g (300 tabletek po 500 mg każda), a to oznacza że w każdym opakowaniu znajduje się 75 g chlorelli i 75 gram spiruliny. Opakowanie kosztuje 79 zł, a więc w przeliczeniu na 100 g - koszt 100 g chlorelli i spiruliny w tabletkach wynosi 52,6 zł.

Rainforest ma te glony swojej ofercie także oddzielnie w postaci sproszkowanej. Chlorella BIO Rainforest Foods w proszku (200g) kosztuje 79 zł, a Spirulina BIO Rainforest Foods w proszku (200 g) - 59 zł. To oznacza, że uzyskamy z nich mieszankę 400 g spiruliny i chlorelli w proszku za 138 zł, co daje 34,5 zł za 100 g, a zatem taniej niż w tabletkach.

My zrezygnowaliśmy jednak ze sprzedaży chlorelli i spiruliny w proszku, ponieważ podobnie jak nasi klienci preferujemy łykanie glonów w tabletkach. Po pierwsze jest to wygodne, dlatego łatwiej zadbać o regularność spożywania, co przynosi rezultaty. Po drugie: nie są one tak smaczne jak zielony jęczmień i niewiele osób przepada za nimi w szejkach. Zaś do zdrowego barwienia potraw, np. deserów na zielono używamy Matchy Green z Green Foods, która lepiej znosi wysokie temperatury obróbki w kuchni niż glony i jęczmień.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel