Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Chlorella w sporcie i fitness

2019-02-22
Chlorella w sporcie i fitness

Polecamy włączyć chlorellę do diety osób ćwiczących. Dlaczego?

Sport i fitness niosą za sobą ogromne korzyści zdrowotne. Ruch fizyczny jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia. W czasie uprawiania tego ruchu, w naszym organizmie usprawnia się wiele fizjologicznych czynności, m.in. przyspiesza metabolizm, a wraz z nim rośnie tzw. stres oksydacyjny - skutek uboczny naszych pozytywnych wysiłków.

Stres oksydacyjny towarzyszy nam od narodzin. Nie jest zjawiskiem nienormalnym, jednakże w obecnych czasach okazuje się być bardziej szkodliwy niż dawniej, bo w naszej "nowoczesnej" diecie znajduje się coraz mniej surowego jedzenia bogatego w aktywne enzymy i związki o potencjale antyoksydacyjnym. Ponadto w naszym "nowoczesnym" powietrzu mamy wiele zanieczyszczeń, które wpływają na zwiększenie stresu oksydacyjnego. Także nasz 'nowoczesny', stresujący tryb życia dolewa oliwy do ognia...

Trudno zapanować nad jakością powietrza, które wdychamy podczas ćwiczeń, pracą na trzy zmiany, czy też konfliktami w pracy. Najłatwieszym krokiem, jaki możemy uczynić by zmniejszać stres oksydacyjny, to po prostu przykładanie wagi do zdrowej diety. Antyoksydanty to aktywne witaminy i enzymy, które znajdują się w warzywach i owocach. Im świeższy owoc lub warzywo, tym więcej aktywnych antyoksydantów zawiera. Im surowsze, tym lepiej z nich skorzystasz.

Zima to czas, gdy w naszym klimacie surowe owoce i warzywa, składowane tygodniami w chłodniach, tracą swoje wartości odżywcze, w tym własności antyoksydacyjne. Dlatego nasi dziadkowie i babcie przygotowywali na zimę kiszonki, do których polubienia bardzo zachęcamy. Jesli jednak potrzebujesz dodatkowo wzmocnić antyoksydacyjny potencjał swojej diety, polecamy Ci chlorellę!

Nie jest to gołosłowne polecenie sprzedawcy. Mamy co prawda swoje doświadczenia, ale polecenie opieramy na przesłankach naukowych. W 2018 roku (a więc całkiem niedawno) zespół naukowców z Japonii sprawdzał, w jaki sposób spożywanie chlorelli wpływa na stres oksydacyjny i zmęczenie u ćwiczących, zdrowych mężczyzn: Effect of Chlorella Ingestion on Oxidative Stress and Fatigue Symptoms in Healthy Men.. Badacze zaobserwowali pozytywny wpływ chlorelli na zmniejszanie stresu oksydacyjnego po ćwiczeniach i zmniejszanie odczucia zmęczenia w badanej grupie, która otrzymywała 6 g chlorelli codziennie przez 4 tygodnie. :)

Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Renuvo - 120 kaps, suplement diety 4Life, USA

294,00 zł brutto/1szt.294 pkt.(2,45 zł / szt. brutto)
pixel