4Life Transfer Factor Recall celuje w dobrą kondycję psychiczną i sprawność umysłową
Kiedy nerwy puszczają, czyli... "schowaj nerwy do kieszeni"
Tak zwykło się mawiać, kiedy czujemy, że pękamy w środku.
Układ nerwowy to najważniejszy system narządów w organizmie człowieka, który kontroluje czynność wszystkich innych układów. Jest w stanie wykryć określone zmiany zachodzące w otoczeniu i odpowiadać na nie wywołując odpowiednie reakcje organizmu.
Układ nerwowy zbudowany jest z neuronów - komórek nerwowych pozostających ze sobą w złożonych relacjach. To one odpowiadają za sterowanie aktywnością organizmu.
Układ nerwowy funkcjonuje na zasadzie elektrycznego lub chemicznego przekazywania sygnałów. Z jednej komórki nerwowej do drugiej lub do komórek mięśniowych, czy też gruczołów.
Żyjemy w czasach wiele wymagających od naszych nerwów.
Coraz więcej osób zmaga się z uszkodzeniami lub chorobami układu nerwowego. Wiele z nich wynika z upośledzonego krążenia.
Osłabione naczynia krwionośne tracą swoją naturalną elastyczność i nie mogą dostarczać wystarczającej ilości składników odżywczych i tlenu do naszego mózgu, serca i innych narządów. Ma to ogromny, destrukcyjny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
Choroby układu nerwowego mogą mieć różny stopień nasilenia objawów, w zależności od rodzaju schorzenia i jego stopnia zaawansowania. Czasem mogą odebrać choremu całkowitą władzę nad ciałem i umysłem.
Do najczęstszych chorób układu nerwowego należą:
- Zaburzenia nastroju, w tym depresja
- Schizofrenia
- Choroba Alzheimera
- Przewlekłe stany bólowe pochodzenia “nerwowego” lub napięciowego
- Stwardnienie rozsiane
- Choroba Parkinsona
Czy możemy im przeciwdziałać?
Wystąpienie niektórych schorzeń neurologicznych jest od nas niezależne. Inne są dziedziczone, a na jeszcze inne wpływamy my sami naszym życiem, poprzez niezdrowy tryb życia, w tym złe odżywianie, brak snu, czy nieumiejętne rozładowanie stresu. Nasze emocje i myśli mogą mieć wpływ na powstanie i przebieg wielu chorób.
Stres uważa się za jeden z groźniejszych czynników chorobotwórczych: zwiększa ryzyko zawału i powstania wielu innych schorzeń, w tym nowotworów i chorób neurologicznych. Zmiany psychiczne związane z chronicznym lub długotrwałym stresem wyniszczają organizm dzień po dniu.
Są jednak sprawdzone sposoby na stres. Zarówno dietetyczne (suplementowanie odpowiednich składników odżywczych, które wspomagają naszą odporność na stres), jak i niedetetyczne (przeczytaj o medytacji na naszym niekomercyjnym blogu primanatura.pl: Medytacja uważności (mindfulness) – w zdrowiu i chorobie – po co i od czego zacząć).
Z dietetycznych metod polecamy suplementację sprawdzonym przez nas Transfer Factor Recall.
Recall! Przypomnij sobie, jak sprawnie może funkcjonować Twój mózg!
Czy chcesz przywrócić swoją sprawność intelektualną i cieszyć się jasnością umysłu jak za młodu?
Sięgaj po składniki odżywcze, które lubi mózg. Na przykład te, które znajdują się w suplemencie Transfer Factor Recall.
Recall - oznacza po angielsku: "pamięć".
Dlaczego suplement firmy 4Life o nazwie Transfer Factor Recall jest ukierunkowany na dobrą kondycję psychiczną i sprawność umysłową ?
Transfer Factor Recall to suplement diety, nie lek.
Zastosowano w nim następujące składniki odżywcze:
- uzyskaną z siary i żółtka kurzego formułę Targeted Transfer Factor ("Targeted" - oznacza po ang. "wycelowany", czyli przeznaczony do konkretnych celów)
- magnez,
- cholinę,
- aminokwasy: L-cysteinę, L-tyrozynę, L-glutaminę
- wyciągi z ziół: bakopy drobnolistnej (Bacopa monnieri (L.) Pennell) i miłorząbu (Ginkgo biloba L.).
Co można uzyskać suplementując te składniki dla dobra układu nerwowego?
- Usprawnić funkcjonowanie układu nerwowego
- Utrzymać prawidłowe funkcje psychologiczne
- Przyczynić się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
- Pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
- Przyczynić się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, która jest istotnym czynnikiem rozwoju wielu chorób sercowo-naczyniowych
To dużo dobrego dla naszego mózgu, prawda?
Autorka: Monika Krzywańska.
Przeczytaj Notę prawną / Copyright © Primanatura
Nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl