SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

4Life Transfer Factor Plus - która wersja silniejsza : amerykańska czy europejska?

2017-08-09
4Life Transfer Factor Plus - która wersja silniejsza : amerykańska czy europejska?

Pytanie od klienta: Mam do Państwa pytanie o produkt „4life Transfer Factor PLUS Tri-Factor Fomula – 60 kapsułek” z zalecaną dawką 2 kapsułki dziennie. Na Państwa stronie opis dotyczy opakowania 90 kapsułek z dawką 3 razy dziennie. Porównywałam skład obu produktów i opakowanie 90 kapsułek – nie zawiera Beta-sitosterolu. Nie ma też na nim certyfikowanego logo. Pytanie czy można u Państwa zakupić produkt amerykański dokładnie, taki jak przedstawia zdjęcie – 60 kapsułek? Za odpowiedź góry dziękuję.

W Europie nie można kupić suplementu Transfer Factor Plus Tri-Factor w wersji amerykańskiej 60-kapsułkowej, o którą Pani pyta. Jest to związane z regulacjami prawnymi. Produkt europejski jest identyczny, jak ten sprzedawany w USA: zawiera identyczne składniki i sumarycznie w całym opakowaniu jest ich tyle samo, są jedynie "rozparcelowane" na więcej kapsułek, tzn. to, co mieści się w amerykańskich 60 kapsułkach równa się temu, co mieści się w europejskich 90 kapsułkach..

Producent Transfer Factorów, firma 4Life Research wprowadzając suplementy diety do Unii Europejskiej musi przestrzegać prawa unijnego. Wymagania europejskie rygorystycznie określają m.in. sposób oznakowania suplementów diety oraz maksymalną ilość poszczególnych składników w 1 kapsułce/porcji. Dlatego 4Life dostosowuje swoje produkty do tych wymagań, zanim wprowadzi je do Europy. W przypadku amerykańskiego i europejskiego "Plusa" różnice są jednak formalne.

Różnica podstawowa poza inną ilością kapsułek tkwi w opisie. Wymagania EU odnośnie oznakowania suplementów diety są inne niż w USA np. w wartości odżywczej europejskiego opakowania znajdzie Pani wyszczególnione colostrum i żółtka jaj, a nie molekuły 4Life Transfer Factor, choć to one są składnikiem wyekstrahowanym z colostrum i żółtek jaj. Podobnie jest z Beta-sitosterolem z kompleksu Cordyvant i samym kompelksem Cordyvant. Na europejskiej etykiecie muszą być wymienione składniki "pierwotne", a zatem soja (bo to z niej ekstrahuje się beta-sisterole i fitosterole do kompleksu Cordyvant).

Jeśli zerknie Pani na stronę GIS tutaj obwarowania dotyczące oznakowania suplementów diety w UE są niezwykle rygorystyczne. Z tego też powodu wszelkie nieautoryzowane urzędowo oznaczenia typu "certyfikowane" na etykiecie są zabronione. Dlatego na etykiecie europejskiej znajdzie Pani samo logo z molekułą tri-factor bez tekstu. Taka rzeczywistość urzędnicza. :(

Reasumując, polecamy Pani zakup europejskiego Transfer Factor Plusa - bo jest identyczny jakościowo z tym, którego Pani poszukuje. Jest oryginalnym produktem firmy 4Life Research produkowanym w USA. Zalecane dawkowanie tej 90-kapsułkowej wersji to 3 kapsułki dziennie.

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska / Copyright © Primanatura 2016-
Zobacz też nasz niekomercyjny blog: www.primanatura.pl, w którym piszemy m.in. o stosowaniu diety dr Budwig.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA

Transfer Factor Plus Tri-Factor - suplement diety 4Life, USA

269,00 zł brutto/1szt.(2,99 zł / szt. brutto)
Transfer Factor RioVida  - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA Promocja

Transfer Factor RioVida - 2 x 500 ml, suplement diety 4Life, USA

239,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 262,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 319,00 zł brutto/1szt.-25%(0,24 zł / szt. brutto)
pixel