SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czym wspomagać się przy boreliozie?

2017-02-03

Pytanie od klienta: Zmagam się z kilkuletnią boreliozą.

Mam zaburzenia równowagi /chodu/ oraz mowy /jak pijany/. Przeszedłem leczenia boreliozy antybiotykami. Czy macie jakieś preparaty, aby mi pomóc?

W Primanaturze nie zatrudniamy lekarza, dlatego niniejszy tekst nie jest poradą lekarską. W czasie każdej choroby wszelkie stosowane środki lecznicze i suplementy diety powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

W naszym sklepie sprzedajemy zdrową żywność i suplementy diety. Suplement diety nie są przeznaczone do leczenia chorób, ale wspomagają odżywczo codzienne odżywianie, a prawidłowe odżywianie i zdrowy tryb życia to podstawa dobrego zdrowia.

Z suplementów, które mamy w swojej ofercie gorąco Panu polecamy wypróbować przez ok. 3-4*Transfer Factor Plus Tri Factor.

*krętek boreliozy przechodzi różne formy morfologiczne i w niektórych z nich jest niewidoczny dla układu odpornościowego, dlatego leczenie boreliozy jest tak długotrwałe

Suplement Transfer Factor Plus oprócz specjalnego składnika Transfer Factor Tri-Factor Formula, który ekstrahowany jest z siary bydlęcej i żółtek kurzych zawiera także cynk, który wspiera prawidłowe funkcje układu immunologicznego. Sprawność tego układu jest ważna w przypadku boreliozy.

Herbata ziołowa tulsi.

Drugi polecany produkt to herbata ziołowa z tulsi (inaczej bazylii azjatyckiej, czy też "świętej bazylii) słynnego ajurwedyjskiego zioła o specyficznych właściwościach.

U nas w sklepie reklamujemu ją jako herbatę "na trudne chwile", ale jej zastosowania w ajurwedzie są znacznie szersze. W medycynie ajurwedyjskiej stosuje się ją m.in  w czasie ciężkich infekcji. Herbatkę warto pić 2 x dziennie.

Zbilansowana dieta przy boreliozie i witamina D3.

Oczywiście właściwie zbilansowana dieta bogatą w świeże i aktywne składniki odżywcze to podstawa, aby skutecznie wspomagać wydolność organizmu. Szczególnie warto dbać o właściwy poziom witaminy D3, magnezu, witamin z grupy B (obecne w drożdach piwnych).

Dr Mercola zaleca w przypadku chorób, aby poziom witaminy D3 we krwi pacjenta wynosił: 70-100 ng/ml (175-250 mmol/l). obraz zaczerpniety z serwisu dr Mercoli: www.mercola.com 

Przebywanie na słońcu.

Przebywanie na słońcu jest najlepszym sposobem na dostarczenie tej witaminy i w miarę możliwości, mimo brania suplementów, należy spędzać na zewnątrz dużo czasu (oczywiście witamina D wytwarza się tylko w tej części skóry, która jest odkryta!).

Poziom witaminy D wytwarzanej przez skórę jest samodzielnie regulowany przez organizm. Poziom witaminy D dostarczany w postaci suplementu nie podlega już autoregulacji i dlatego powinien być monitorowany regularnie przez wykonanie odpowiedniego badania krwi.

Korzystny wpływ magnezu na układ nerwowy.

Magnez oprócz wielu pozytywnych funkcji, jakie pełni w organizmie m.in z korzyścią dla układu nerwowego i mięśniowego, odgrywa także decydującą rolę w procesie aktywowania witaminy D3 w organizmie. Bez magnezu to aktywowanie nie jest możliwe.

Magnez występuje obficie w pestkach dyni i nasionach słonecznika, migdałach, kaszy gryczanej i jęczmiennej, orzechach, płatkach owsianych a nawet w natce zielonej pietruszki. No i oczywiście w kakao, ale bez cukru, bo cukier "zużywa" magnez.

Dieta doktor Budwig

Polecamy uwadze dietę dr Budwig, w której codziennym jadłospisie występują produkty bogate w magnez oraz witaminy B, a przebywanie na słońcu w celu gromadzenia witaminy D3 jest zasadą obowiązkową.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

pixel